Auto w Pracy

Slideshow Image

Volkswagen zaprezentował jednocześnie dwie odmiany nadwoziowe topowej odmiany swojego bestsellera. Auto dysponuje teraz mocą 333 KM, ma zmodyfikowane zawieszenie, a także bogatsze wyposażenie standardowe. 333 KM to o 13 KM więcej niż w poprzednim modelu, a prędkość maksymalna nowego Golfa R wynosi 250 km/h. Można ją zwiększyć o 20 km/h za sprawą opcjonalnego pakietu R-Performance.

Nowe Golfy R bazują na ósmej generacji tego modelu, która na początku roku przeszła gruntowną modernizację. Auto wygląda bardziej agresywnie dzięki przeprojektowanej przedniej części z matrycowymi reflektorami IQ.LIGHT, podświetlanym znaczkiem VW, wlotami powietrza w zderzaku i nowymi tylnymi światłami LED. Nowe, 19-calowe kute felgi aluminiowe Warmenau są dostępne za dopłatą.

Nowy system infotainment również został przeprojektowany, a jego wyświetlacz ma teraz przekątną 12,9 cala. Na nowo opracowano również sterowanie podświetlanymi, dotykowymi sliderami automatycznej klimatyzacji i regulacji głośności, a także asystenta głosowego IDA, który ma dostęp do opartego na sztucznej inteligencji narzędzia ChatGPT, aby odpowiadać na pytania. Zoptymalizowano również działanie przycisków na kierownicy.

Golfy R są standardowo wyposażone w ulepszony Digital Cockpit Pro o przekątnej wyświetlacza 10,2 cala. Oprócz klasycznych widoków, znanych z pozostałych odmian Golfa, Digital Cockpit Pro w Golfie R oferuje także sportowy wygląd, z centralnym, okrągłym obrotomierzem w stylu charakterystycznym dla modeli R lub R-View, z poziomym obrotomierzem.

Nowe Golfy R dysponują mocą 333 KM, którą generuje dwulitrowy silnik z turbodoładowaniem. Moment obrotowy jest przekazywany na wszystkie koła za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni DSG. By napęd był jak najbardziej wydajny auto jest wyposażone w system R-Performance Torque Vectoring. Poprawia on stabilność i właściwości jezdne, dbając o odpowiedni rozdział momentu obrotowego na tylne koła podczas pokonywania zakrętów. Maksymalny moment obrotowy w nowym Golfie R wynosi 420 Nm. Prędkość maksymalna to 250 km/h i może zostać zwiększona o kolejne 20 km/h, jeśli właściciel zamówi opcjonalny pakiet R-Performance.

Volkswagen oferuje także ekskluzywną wersję Black Edition. Auto wyróżnia się wyrafinowanym wyglądem: zgodnie z nazwą (Black Edition), wiele elementów jest przyciemniona – są to m.in. emblematy Volkswagena i logo R, a zaciski hamulcowe R z ciemnym logo R, 19-calowe felgi Estoril i końcówki rur wydechowych są czarne. Standardem są także przyciemnione reflektory matrycowe LED IQ.LIGHT. W wyposażeniu znalazł się także opcjonalny w innych odmianach pakiet R Performance.