Auto w Pracy

Slideshow Image

Gotówka lub kredyt jeszcze kilkanaście lat temu były najpopularniejszym sposobem, aby stać się użytkownikiem własnego auta. Leasing był kolejną drogą do tego celu, popularną wśród przedsiębiorców. Najmniej popularnym rozwiązaniem było wynajęcie auta, jeżeli już, to raczej na krótszy okres.

Od kilku lat, na rynek trafiły nowe rozwiązania finansowe, a wśród nich atrakcyjniejsze propozycje najmu samochody w dłuższym okresie czasu. Warto przyjrzeć się tym propozycjom.  Do tego celu posłuży nam najnowsza oferta najmu  Volkswagena.

Dużym plusem takiego rozwiązania jest ograniczenie do minimum formalności.  Klient podpisuje tylko jedną umowę, w której zawarte są wszystkie szczegóły dotyczące najmu i ubezpieczenia. Przez cały okres trwania umowy opłaty miesięczne będą stałe, a ich wysokość zostanie określona przed podpisaniem umowy. Miesięczny koszt użytkowania nowego Volkswagena w ramach najmu zależy od długości trwania umowy, zadeklarowanych rocznych przebiegów (od 10 do 40 tys. km), a także wysokości opłaty początkowej. Ta ostatnia wynosi od 0 do 10% (0-20% w przypadku samochodów elektrycznych). Oznacza to, że można jeździć nowym Volkswagenem nie angażując żadnych środków na wstępie. Prowadzący firmy mogą wliczyć wszystkie wydatki związane z najmem w koszty działalności.

Umowa obejmuje także przeglądy, naprawy, samochód zastępczy, assistance czy zarządzanie szkodami. Opcjonalnie klient może zdecydować się na pakiet z oponami i ich sezonową wymianą.

Z umowy najmu mogą skorzystać firmy, a także klienci indywidualni.

Dla przykładu. Miesięczna opłata za najem Volkswagena T-Roca 1.0 TSI Life przy dwuletniej umowie bez opłaty początkowej i z rocznym przebiegiem 15 tys. km wynosi 2426,81 zł. W pakiecie klient otrzymuje pełne ubezpieczenie OC/AC, serwis, samochód zastępczy, assistance i zarządzanie szkodami. Cena katalogowa takiego samochodu to 110 890 zł, w wyliczeniu uwzględniono aktualnie obowiązujący rabat w wysokości 6000 zł.