Auto w Pracy

Slideshow Image

Nowe coupé zostało wyposażone w rewolucyjny silnik V6 Nettuno, dostępny w dwóch wersjach: Modena, z jednostką 3.0 V6 Nettuno biturbo o mocy 490 KM, oraz Trofeo, która bazuje na tym samym motorze, lecz wzmocnionym do 550 KM.

Ofertę uzupełnia GranTurismo Folgore z całkowicie elektryczno-akumulatorowym układem napędowym. Jego napęd korzysta z architektury 800 V i został opracowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych wywodzących się z Formuły E. Oferuje doskonałe osiągi, zapewniane przez trzy potężne silniki z magnesami trwałymi o mocy 300 kW. Akumulator ma nominalną pojemność 92,5 kWh i może oddawać energię z mocą 560 kW, tak aby w sposób ciągły przenosić na koła około 760 KM.

Nowoczesna kabina Maserati GranTurismo jest wyposażona w innowacyjne elementy, w tym najnowszy system informacyjno-rozrywkowy Maserati Intelligent Assistant (MIA), komfortowy wyświetlacz, który łączy główne funkcje w zintegrowany interfejs z ekranem dotykowym, cyfrowy zegar oraz wyświetlacz przezierny head-up (dostępny jako opcja).

W momencie premiery GranTurismo będzie również oferowane w premierowej edycji PrimaSerie 75th Anniversary – limitowanej serii z ekskluzywnym wyposażeniem, nawiązującej do niedawnej 75. rocznicy A6.