Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dacia po sukcesie w segmencie aut budżetowych przechodzi do kolejnej fazy walki o klientów i prezentuje koncepcyjny model MANIFESTO. Rekreacyjny samochód ma zapewnić użytkownikom radość podczas szukania emocji. Projektanci zadbali o to, aby użytkownik miał jak najbliższy kontakt z otoczeniem. Nie ma drzwi, okien, a nawet przedniej szyby.

Tylna część nadwozia została tak zaprojektowana aby mogła pełnić funkcję podręcznego stołu. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest lampa czołowa, którą można zabrać z sobą i używać jako latarki. Pokrowce na siedzeniach, które po zdjęciu stają się śpiworami będą przydatnym patentem.

Pojazd do odkrywania przyrody nie może mieć innego napędu niż 4x4, duże koła i potężny prześwit aby móc dotrzeć jak najdalej od utartych szlaków. Warto zauważyć, iż opony to konstrukcja bez powietrza. Dobrym pomysłem, było takie zaprojektowanie konstrukcji, aby wnętrze doprowadzić do czystości za pomocą myjki ciśnieniowej.

Bagażnik dachowy może przewozić wszelkiego rodzaju ładunki, ponieważ belki nośne można zmieniać w różne konfiguracje. Podobne rozwiązanie już zastosowano w produkcyjnych modelach Dacia Sandero Stepway i Jogger. Ciekawe które pomysły z modelu koncepcyjnego MANIFESTO trafią do nowych modeli Dacia.

Koncepcyjny model zostanie zaprezentowany w tym, roku na wystawie w Paryżu.