Auto w Pracy

Slideshow Image

Polska uzyskała alokację na jedyny w Europie egzemplarz legendarnego Nissana GT-R w unikalnej odmianie Prestige T-Spec. Jest to ostatnia sztuka modelu generacji R35, jaka trafiła do naszego kraju. Samochód w specjalnie opracowanym dla tej wersji kolorze Midnight Purple został sprzedany przez dealera Japan Motors w Krakowie miłośnikowi motoryzacji i biznesmenowi z Warszawy.

Wersja Prestige T-Spec  wyposażon jest w podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 3,8 l i mocy 570 KM oraz 6-biegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem i trzema trybami pracy. Fenomenalne prowadzenie pojazdu zapewnia układ zawieszenia Bilstein® DampTronic oraz napęd na cztery koła ATTESA E-TS z niezależnym układem przeniesienia napędu transaxle. GT R to jednak nie tylko doskonałe osiągi, ale również komfort i bogate wyposażenie, o czym świadczą m.in. fotele, kierownica oraz dźwignia zmiany biegów pokryte wysokiej jakości skórą czy cyfrowy system audio Bose® z układem aktywnej kontroli głośności.

Specjalna wersja Prestige T-Spec czyni model GT-R jeszcze bardziej wyjątkowym za sprawą dodatków stylistycznych, takich jak tylny spojler wykonany z włókna węglowego, lakierowana na miedziany kolor pokrywa silnika czy emblematy T-Spec umieszczone pod logiem GT-R z tyłu pojazdu oraz na atrapie chłodnicy. Ponadto wyróżnia się także węglowo-ceramicznymi hamulcami, jeszcze bardziej podnoszącymi skuteczność hamowania, oraz specjalnymi obręczami kół, zarezerwowanymi dotychczas wyłącznie dla wersji NISMO, które pozwalają obniżyć całkowitą masę pojazdu o 3,4 kg. Wnętrze obszyte zostało skórzaną tapicerką w specjalnym, niedostępnym w innych odmianach kolorze, a na pokrywie bagażnika znajduje się nowe logo Nissana. Egzemplarz sprzedany w Polsce posiada również unikalny lakier – Midnight Purple – inspirowany lakierem o tej samej nazwie stosowanym w legendarnym Nissanie Skyline GT-R generacji R34.

W Polsce sprzedanych zostało łącznie ponad 200 sztuk Nissana GT-R R35. Ostatni, unikalny egzemplarz kosztował 723 650 zł.