Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Mazda Motor Corporation wprowadza nowy, specjalny kolor nadwozia Rhodium White, opracowany w unikatowej technologii lakierowania TAKUMINURI. Nowy lakier będzie dostępny od lata 2022 roku, a pierwszym modelem który go otrzyma będzie flagowy SUV – Mazda CX-60.

Opracowując powłokę Rhodium White, Mazda wykorzystuje technologię TAKUMINURI , aby na masową skalę produkować wyrazisty lakier nadwozia przy użyciu tylko trzech warstw: warstwy bezbarwnej, warstwy odbijającej światło i warstwy z pigmentem. Zabarwiona warstwa zawiera na nowo opracowany biały pigment, który pozwala na uzyskanie jedwabiście gładkiej, drobnoziarnistej bieli. Standardowo, w przypadku białych lakierów, podkład ma tendencję do prześwitywania, a warstwa bezbarwna jest zazwyczaj grubsza niż w przypadku innych odcieni.

Mazda stosuje metodę, w której lakier zawierający ultra cienkie płatki aluminium o wysokim współczynniku odbijania światła jest nakładany bardzo starannie w celu uzyskania jednolitej warstwy, a następnie zmniejsza swoją objętość podczas procesu schnięcia powłoki bezbarwnej.

Co więcej, firmie z Hiroszimy udało się uzyskać wykończenie przypominające ręczne malowanie, przy czym płatki aluminium zostały gładko ułożone w regularnych odstępach w warstwie odblaskowej . Cała powierzchnia błyszczy się pod wpływem światła i ma realistyczną, metaliczną fakturę. Poszczególne płatki aluminium są rozmieszczone równomiernie i równolegle do pofałdowań powierzchni karoserii, co w kontakcie ze światłem daje błyszczący i cieniowany efekt, pomimo jasności lakieru Rhodium White.