Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Rodzina elektrycznych modeli Skoda ENYAQ powiększa się o wersję coupe. Dzisiaj zaprezentowano dwie nowe ŠKODY ENYAQ COUPÉ iV oraz ENYAQ COUPÉ RS iV.

Podobnie jak ENYAQ iV, nowa ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV jest oparta na modułowej platformie dla samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen. Coupé ma 4653 mm długości i 1879 mm szerokości. Jego wysokość wynosi 1622 mm, a rozstaw osi 2765 mm. Sportowe linie zapewniają znakomitą aerodynamikę i współczynnik oporu powietrza (cd) wynoszący 0,234. ENYAQ COUPÉ iV będzie dostępny na europejskich rynkach z dwoma rozmiarami akumulatorów do wyboru, a także z napędem na tylną oś lub na cztery koła. Dostępne opcje będą generowały moc od 132 kW do 220 kW(wariant RS) z maksymalnym momentem obrotowym 460 Nm. W zależności od specyfikacji, elektryczny model zaoferuje zasięg nawet do 545 km w cyklu WLTP.

Nowa ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV oprócz wersji SPORTLINE dostępna będzie również jako topowy usportowiony ENYAQ COUPÉ RS iV. Model wyposażony jest w dyskretny sportowy zderzak przedni i boczne progi w kolorze nadwozia oraz aluminiowe obręcze kół o wymiarach od 19 do 21 cali. Od słupka B linia dachu łagodnie opada ku tyłowi i łączy się z tylną klapą o ostrej krawędzi spływu. Linie pojazdu są dodatkowo podkreślone przez, największy w gamie ŠKODA,  przyciemniany, panoramiczny szklany dach, który jest standardowym elementem wersji coupé.

ENYAQ COUPÉ RS iV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 180 km/h – 20 km/h - więcej niż jakikolwiek inny wariant nowego coupé. Wariant RS może zostać zamówiony w kolorze Zieleń Mamba, który jest unikalny dla modeli RS marki. Z debiutem wersji coupe, Skoda wprowadza dwa nowe kolory nadwozia metalizowany pomarańczowy Phoenix i metalizowany szary Graphite, który zastępuje szary Quartz ŠKODY.

Podobnie jak w przypadku modelu ENYAQ iV, wersja coupé jest dostępna z opcjonalnym przodem Crystal Face, w którym pionowe żebra efektownego grilla ŠKODY są oświetlone za pomocą 131 diod LED, a poziomy pas świetlny dopełnia imponujący wygląd samochodu. ENYAQ COUPÉ RS iV jest standardowo wyposażony w Crystal Face.