Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Zmiany na samym szczycie gamy modelowej BMW. Zmianom poddano wszystkie modele BMW serii 8. Dzięki wyrazistym modyfikacjom stylistycznym karoserii i dopracowanemu w wielu szczegółach wnętrzu producent samochodów premium BMW wyostrza profil swoich luksusowych samochodów sportowych. Nowo zaprojektowany przód pojazdu zapewnia równie dynamiczny, co elegancki wygląd, a wszystkie warianty nowego BMW serii 8 Coupé, nowego BMW serii 8 Cabrio i nowego BMW serii 8 Gran Coupé są standardowo wyposażone w pakiet sportowy M. W rezultacie również wnętrze zyskuje wygląd jeszcze intensywniej skupiony na radości z jazdy. Komfort obsługi i łączność są zoptymalizowane dzięki powiększonemu wyświetlaczowi kontrolnemu systemu BMW iDrive o przekątnej 12,3 cala.

Do wyboru są trzy modele o indywidualnym charakterze. BMW serii 8 Coupé reprezentuje klasyczny dwudrzwiowy kształt karoserii, nawiązując tym samym do tradycji legendarnych samochodów sportowych marki, które łączą eleganckie linie z dynamicznymi właściwościami jezdnymi. Model BMW serii 8 Coupé został opracowany równolegle z długodystansowym samochodem wyścigowym BMW M8 GTE.

BMW serii 8 Cabrio łączy sportowe osiągi z najwyższym poziomem ekskluzywności i szczególnym urokiem radości z jazdy z otwartym dachem. Klasyczny miękki dach tekstylny można otworzyć lub zamknąć całkowicie automatycznie w ciągu 15 sekund za naciśnięciem przycisku.

Czterodrzwiowe Gran Coupé łączy typową dla BMW dynamikę z wyraźnie większą przestronnością i komfortem na długich trasach.

Do wyboru trzy silniki, napęd tylny i na wszystkie koła. Do wyboru są trzy silniki. Na szczycie gamy modelowej znajdują się BMW M850i xDrive). Modele te przenoszą moc silnika V8 o pojemności 4,4 litra i mocy 390 kW (530 KM) na drogę dzięki inteligentnemu napędowi na wszystkie koła.

W modelach BMW 840i xDrive pracuje 3-litrowy 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 245 kW (333 KM).

Turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 3,0 l generuje moc 250 kW (340 KM). Modele z tym silnikiem znajdziemy w samochodach BMW 840d xDrive.

Stylistyka i dynamika nowego BMW serii 8 fascynują nie tylko na drodze. Dla amerykańskiego artysty Jeffa Koonsa są one źródłem inspiracji do zaprojektowanej przez niego edycji BMW 850i xDrive Gran Coupé, która zostanie zaprezentowana po raz pierwszy 17 lutego 2022 roku. THE 8 X JEFF KOONS jest uosobieniem precyzji, wyrafinowania i rzemieślniczego kunsztu. Wielowarstwowy lakier w jedenastu kolorach zapewnia mu wyrazisty wygląd. Najlepszej jakości skóra i inne szlachetne materiały, nasycone czerwone i niebieskie barwy BMW M GmbH oraz wygrawerowana sygnatura artysty tworzą imponującą atmosferę we wnętrzu.

Oprócz indywidualnych proporcji wygląd zewnętrzny BMW serii 8 Gran Coupé charakteryzuje się również niezależną stylistyką części bocznych i tyłu. Czterodrzwiowy model ma również rozstaw osi zwiększony w stosunku do BMW serii 8 Coupé o 201 milimetrów do 3023 milimetrów.