Auto w Pracy

Slideshow Image

Co zrobić jak zabraknie paliwa ? Pierwsza odpowiedź jaka przychodzi do głowy, to dolać paliwa. Do tej pory było to łatwe zadanie. W najgorszym razie, telefon do przyjaciela i ktoś nam tą bańkę paliwa przywiózł. Sprawa znacznie się skomplikowała odkąd pojawiły się samochody elektryczne. Co zrobić jak zabraknie prądu ? Nie ma co liczyć, że ktoś przywiezie nam prądu, bo niby jak ma to zrobić. Czyżby jedynym rozwiązaniem, było wezwanie lawety?

Na szczęście i tu dzięki innowacyjnej technologii Forda pojawia się światełko w tunelu. Dzięki systemowi Pro Power Onboard, Ford F-150 Lightning i F-150 PowerBoost Hybrid są źródłami energii na kołach o wielu zastosowaniach. Tę możliwość zapewnia pokładowy agregat i system akumulatorów o dużej pojemności. Teraz Ford oferuje kolejną unikatową korzyść dla swoich klientów – ładowanie od pojazdu do pojazdu za pomocą stworzonego przez Forda gniazdka Pro Power Onboard 240 V. Po podłączeniu do F-150 Lightning lub F-150 PowerBoost Hybrid z opcjonalnym Pro Power Onboard o mocy 9,6 kW albo 7,2 kW1, ładowarka Ford Mobile Power Cord pozwala w ciągu godziny uzupełnić energię w Mustangu Mach-E (z akumulatorem o zwiększonym zasięgu i napędem na tylne koła2) wystarczającą na przejechanie średnio 30 km, w przypadku F-150 Lightning na 21 km, zaś dla E-Transita z niskim dachem ta wartość to średnio 16 km.

Co ważne, klienci mogą z łatwością skorzystać z tej możliwości, łącząc oba auta za pomocą oryginalnego kabla Ford Mobile Power. Po podłączeniu go do 240-woltowego gniazda Pro Power Onboard można używać tego mobilnego przewodu zasilającego do ładowania różnych pojazdów elektrycznych, korzystających z portu ładowania SAE J1772.

Ford Pro Power Onboard to nie tylko możliwość doładowania drugiego pojazdu. Technologia ta pozwala na podłączenie samochodu jako źródła dodatkowej energii dla domu. Agregat zamontowany w F-150 Lightning można z powodzeniem używać jako źródła zasilania domu za pomocą Ford Intelligent Backup Power. Zamiast instalować domowy agregat, w razie przerwy w dostawie prądu, pick-up może być używany do zasilania przeciętnego gospodarstwa domowego nawet przez trzy dni.