Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Parkowanie nie jest trudnym zadaniem, szczególnie jeżeli mamy systemy wspomagania kierowcy. W większości przypadków wystarczy kamera cofania, ale nowa KIA EV6 idzie krok dalej. Dzięki systemowi Surround View Monitor (SVM). Kamery tworzą widok wokół auta, który jest prezentowany na wyświetlaczu systemu multimedialnego o wysokiej rozdzielczości. Dzięki systemowi Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist (RCCA) bezpieczniejsze jest również cofanie z ciasnego garażu lub miejsca parkingowego. Zaawansowany technologicznie system wykrywa samochody, które podczas cofania nadjeżdżają z obu stron. W przypadku wykrycia potencjalnej kolizji system automatycznie zahamuje EV6.

W przypadku naprawdę ciasnych miejsc parkingowych można skorzystać z systemu Remote Smart Parking Assist (RSPA), który całkowicie eliminuje problem z parkowaniem. System RSPA umożliwia autonomiczne zaparkowanie EV6 niezależnie od tego, czy kierowca jest w pojeździe czy znajduje się poza nim. Korzystając z kamer i czujników ultradźwiękowych, EV6 może znaleźć miejsce parkingowe o odpowiedniej wielkości i automatycznie w nie wjechać. Przyspieszanie, hamowanie i zmiana kierunku jazdy przód-tył odbywają się w tym wypadku automatycznie. Co więcej, system RSPA pozwala na zaparkowanie EV6 w miejscach parkingowych zarówno prostopadłych, jak i równoległych do jezdni.

W sytuacji, gdy po zaparkowaniu auta pasażerowie tylnych siedzeń otworzą drzwi, aby wysiąść, system Safe Exit Assist (SEA) automatycznie ostrzeże ich oraz zablokuje drzwi, jeśli okaże się, że z tyłu do EV6 zbliża się inny samochód. System ten pomaga zmniejszyć ryzyko nie tylko kolizji, ale również potrącenia pasażera przez auto nadjeżdżające od tyłu.