Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Trzy nowe, unikalne odmiany – GT, Modena i Trofeo – pozwalają w pełni wyrazić różne, ale uzupełniające się dusze innowacji, osiągów i wzornictwa w gamie Maserati.

Odmiana GT

Z zewnątrz odmiana GT wzbogaca design poszczególnych modeli o chromowane akcenty oraz obręcze z lekkich stopów: 18- (Ghibli i Levante) lub 19-calowe (Quattroporte). Wystrój wnętrza uzupełniają komfortowe skórzane fotele oraz wykończenie Dark Mirror w Ghibli GT, Radica w Quattroporte GT i elementy ozdobne przywodzące na myśl lakier fortepianowy w Levante GT.

W tej wersji Ghibli GT i Levante GT są wyposażone w 4-cylindrowy silnik z układem miękkiej hybrydy o mocy 330 KM, a Quattroporte GT korzysta z jednostki V6 o mocy 350 KM.

Odmiana Modena

Specyfikacja odmiany Modena podkreśla atletyczny charakter samochodu, m.in. za sprawą sportowych zderzaków z czarnymi, lśniącymi wstawkami oraz 20-calowych obręczy kół z lekkich stopów. W kabinie każdy detal przywodzi na myśl typową dla włoskiej marki przyjemność z jazdy. Sportowe, otulające fotele łączą się tu z wykończeniem Black Piano w Levante i Quattroporte lub Dark Mirror w Ghibli. Odmiana Modena S obejmuje pakiet Nerissimo oraz czerwone zaciski hamulcowe.

Ghibli Modena i Levante Modena otrzymują w tej odmianie benzynowy silnik V6 o mocy 350 KM. Są także dostępne w 430-konnej odmianie Modena S. Quattroporte Modena ma pod maską silnik V6 o mocy 430 KM.

Odmiana Trofeo

Ta wersja w maksymalnym stopniu reprezentuje osobowość Maserati: szczególny nacisk kładzie na osiągi, lecz bez wyrzeczeń w zakresie komfortu. To wariant z najwyższej półki, jeśli chodzi o specyfikację, a przede wszystkim o wydajność – w czym zasługa potężnego silnika V8 biturbo o mocy 580 KM. Z zewnątrz uwagę zwracają wykończenie z włókna węglowego, 21-calowe felgi z lekkich stopów oraz czerwone zaciski hamulcowe. W kabinie panuje luksusowa atmosfera, którą podkreślają sportowe fotele obszyte licową, naturalną skórą Pieno Fiore.

Design wszystkich trzech odmian – GT, Modena i Trofeo – łączy nowe logo Maserati na przednim pasie, wprowadzone wraz z wprowadzeniem modelu MC20, nowy symbol trójzębu na słupku C oraz zaktualizowane oznaczenia z tyłu. Plakietki określonej odmiany znajdują się również tuż nad trzema kultowymi bocznymi otworami wentylacyjnymi. We wnętrzu pojawił się nowy napis „Maserati” na centralnym ekranie oraz nowe logo „Trofeo” na zagłówkach.

Odmiany GT, Modena i Trofeo dla modeli Ghibli, Quattroporte i Levante MY22 można zamawiać od 1 lipca 2021 r.