Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Nowe Kangoo jak przystało na kombivana oferuje dużo przestrzeni w swoim wnętrzu. Zadbano o komfort podróżnych i odpowiednią przestrzeń bagażową.  Przy opracowaniu tego modelu, szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo. Nowe Kangoo otrzymało cztery gwiazdki w testach Euro NCAP przeprowadzonych zgodnie z nowym, zaostrzonym protokołem oceny bezpieczeństwa wprowadzonym w 2020 roku.

Nowe Kangoo jest wyposażone w sześć poduszek powietrznych, napinacze i ograniczniki napięcia pasów bezpieczeństwa oraz trzy punkty mocowania fotelików Isofix na przednim fotelu pasażera i bocznych siedzeniach z tyłu. Testy Euro NCAP oceniają stabilność konstrukcji kabiny oraz poziom ochrony kierowcy i pasażerów podczas testów zderzeniowych. Testy z wykorzystaniem manekinów 6- i 10-letnich dzieci potwierdziły optymalny poziom ochrony wszystkich części ciała najmłodszych użytkowników. Nowe Kangoo otrzymało najwyższy wynik w tej kategorii.

Wyniki testów Euro NCAP potwierdzają skuteczność systemów aktywnego bezpieczeństwa, w tym m.in. aktywnego wspomagania nagłego hamowania, który zapewnia ochronę rowerzystom, pieszym i użytkownikom innych pojazdów w dzień i w nocy, ostrzegając kierowcę o ryzyku kolizji. Testy zderzeniowe podkreślają także przydatność nowych systemów wspomagania prowadzenia, w tym układu utrzymania pasa ruchu, systemu ostrzegania o przekroczeniu prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych oraz regulatora i ogranicznika prędkości z funkcją kontroli prędkości podczas zjazdu z wzniesienia .