Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Nowa Dacia Duster ma bardziej nowoczesny design zwracający uwagę nowym, charakterystycznym układem świateł, który pojawia się w najnowszych samochodach marki. Światła, wykonane w technologii LED Eco Innov zapewniają lepszą widoczność w dzień i w nocy.

Wnętrze kabiny zostało przeprojektowane, aby zapewnić jeszcze wyższy komfort. W opcji pojawia się środkowa konsola z przesuwnym podłokietnikiem w górnej części, montowana między przednimi siedzeniami. Zmiana objęła również multimedia. Nowy Duster jest wyposażony w duży ekran dotykowy o przekątnej 8”, posiadający do 4 wejść USB, kompatybilny z protokołem Apple CarPlay® i Android Auto i umożliwiającym bezprzewodową replikację ekranu smartfona.

Nowy model będzie nadal dostępny w wersji z napędem na dwa koła oraz w wersji 4x4. Ta ostatnia reprezentuje najwyższy poziom parametrów terenowych wśród samochodów produkowanych przez marki niespecjalizujące się w pojazdach terenowych.

Dużą nowością będzie możliwość zamówienia Dustera z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC. Będzie również dostępna wersja TCe 100 LPG, wyposażona w zbiornik o pojemności zwiększonej o 50% (niemal 50l pojemności użytecznej), który zapewnia zasięg ponad 1 250 km.

Nowa generacja zachowuje wszystkie atuty, które przyczyniły się do sukcesu Dustera od jego debiutu rynkowego w 2010 roku: solidność, wszechstronność zastosowań, realne możliwości off-roadowe… i oczywiście bezkonkurencyjną cenę.

Nowy Duster wejdzie do sprzedaży w Polsce 5 lipca 2021 roku.