Auto w Pracy

Slideshow Image

Dacia Spring debiutowała na rynku w 2021 roku. W pełni elektryczny samochód skierowany był do klientów potrzebujących zeroemisyjnego auta do lokalnej jazdy. Pod takie założenia dobrano parametry auta. Koncepcja trafiła do zainteresowanych i auto sprzedano w 140000 egzemplarzy. Niebagatelną rolę w tym sukcesie odegrała cena, najniższa na rynku.

Teraz przyszła pora na nową wersję tego modelu. Dostosowano desing auta aby był zgodny z wizerunkowym stylu pozostałych modeli marki. Atrakcyjniejszy wygląd to tylko wstęp do tego co czeka w jej wnętrzu. Przeprojektowano wnętrze, aby było bardziej funkcjonalne i atrakcyjne dla użytkowników. Cyfrowy zestaw wskaźników z 7-calowym ekranem multimedialnym lub 10-calowym w wyższych wersjach jest odpowiedzią na potrzeby klientów, oczekujących większego komfortu niż minimum które oferowała poprzednia wersja. Nowa kolorystyka i lepsze materiały zastosowane w nowej Dacii powinna przypaść do gustu nabywcom.

Nowa Dacia Spring tak jak poprzednia wersja zaprojektowana jest z myślą o praktycznym jej wykorzystaniu. Przykładem jest tu rezygnacja z relingów dachowych, klienci głównie używają Springa w lokalnym ruchu najczęściej na dojazdy do pracy, więc nie korzystają z relingów. Pozwoliło to obniżyć masę i poprawić aerodynamikę. Zwiększono za to pojemność bagażnika do 308 litrów.

Nawa Dacia Spring zyskała silnik o mocy 65KM.  Poprzednia wersji o mocy 45KM także jest dostępna.