Auto w Pracy

Slideshow Image

Kolejny problem związany z elektromobilnością może już wkrótce przestać istnieć. Użytkownicy aut elektrycznych znają go doskonale. Nie wystarczy znaleźć punkt ładowania, trzeba jeszcze móc z niego skorzystać, a to często wymaga odpowiedniej karty RFID lub aplikacji mobilnej. Co raz więcej firm oferuje programy umożliwiające korzystanie z kilku sieci ładowania, ale dalej jest to związane z identyfikacją klienta za pomocą wspomnianych instrumentów.

Teraz KIA wprowadza usługę Plug&Charge. Plug&Charge to zasadniczo metoda identyfikacji wbudowana bezpośrednio w samochód, która umożliwia jego komunikację ze stacjami ładowania, które obsługują tę technologię. Użytkownik po prostu podłącza samochód do stacji ładowania i proces rozpoczyna się automatycznie. Następuje zautomatyzowana wymiana certyfikatów cyfrowych pomiędzy samochodem a ładowarką, która identyfikuje konto klienta i powiązaną z nim umowę ładowania z kontem Kia Charge kierowcy. Usługa spełnia wszystkie zasady bezpieczeństwa i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.

Po raz pierwszy usługa Plug&Charge będzie dostępna w Kia EV9 i stopniowo zostanie udostępniona w pozostałych modelach elektrycznych marki.