Auto w Pracy

Slideshow Image

Laurin & Klement to dla Skody wersja szczególna, nie tylko dlatego, że jest upamiętnieniem założycieli firmy - Václava Laurina i Václava Klementa. Jest to topowa, najbardziej luksusowa wersja marki. Teraz do tego elitarnego grona dołącza kolejny model czeskiego producenta.

Škoda uzupełnia swoją serię w pełni elektrycznych SUV–ów, wprowadzając na rynek nowy model Enyaq L&K.  Nową wersję rozpoznamy po charakterystycznych elementach nadwozia. Ekskluzywne detale w kolorze Platinum Grey znajdziemy na charakterystycznych dla tego modelu zderzakach, a także dyfuzorze i lusterkach zewnętrznych. Listwy boczne auta są lakierowane w kolorze nadwozia, natomiast obramowania okien i relingi dachowe wykończone w chromie. Zarówno szyba tylna, jak i szyby tylne–boczne są przyciemniane. Model wyróżnia się charakterystycznymi 20–calowymi lub opcjonalnie 21–calowymi obręczami ze stopów lekkich oraz emblematem L&K na przednich nadkolach.

We wnętrzu Škody Enyaq L&K marka oferuje klientom dwa specyficzne wnętrza Design Selections. Standardem jest wersja L&K Shell z beżową, skórzaną tapicerką. Opcjonalny L&K Black charakteryzuje się czarną skórą. Przednie fotele z funkcją wentylacji i masażu, ekskluzywne dla wersji L&K, są zawarte w standardzie w obu wersjach.

W Škodzie Enyaq L&K zachwyca Crystal Face podświetlany 131 diodami LED. Wyposażenie standardowe obejmuje pełne reflektory matrycowe LED, które pozwalają uniknąć oślepienia kierowcy nadjeżdżającego samochodu oraz odbijania światła od znaków, a także pełne światła tylne LED.

Ulepszony interfejs odzwierciedla nowe CI Škody. Nowe kolory marki zostały wykorzystane również w menu systemu Infotainment, cyfrowym zestawie wskaźników i wyświetlaczu Head–up. Ponadto, Škoda zmieniła również całą strukturę menu systemu Infotainment. Ekran główny można dostosować do własnych potrzeb. Kierowcy mają możliwość konfiguracji do pięciu ulubionych skrótów sterujących funkcjami pojazdu – takimi jak asystent pasa ruchu, ogrzewanie przedniej szyby czy funkcja recyrkulacji powietrza. Dodatkowo, za pomocą paska w dolnej części ekranu można aktywować do trzech aplikacji, np. nawigację, menu telefonu komórkowego lub odtwarzacz multimedialny.

Škoda Enyaq L&K oznacza debiut unowocześnionego napędu. Oferuje on zwiększoną moc 210 kW, lepsze przyspieszenie i większy zasięg. Škoda Enyaq L&K 85 z napędem na tylne koła rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy, czyli prawie dwie sekundy szybciej niż poprzedni tylnonapędowy model Enyaq 80. Prędkość maksymalna wynosi teraz 180 km/h, a maksymalny zasięg w cyklu WLTP - 570 kilometrów. Škoda Enyaq L&K 85x z napędem na wszystkie koła przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy, a jej maksymalny zasięg to 550 kilometrów.