Auto w Pracy

Slideshow Image

Nowe Maserati GranTurismo zaprezentuje się na tegorocznym Tygodniu Designu w Mediolanie (17-23 kwietnia 2023 r.) Podczas wydarzenia prezentowane będą trzy unikatowe egzemplarze GranTurismo z programu Maserati Fuoriserie – dwa rzeczywiste i jeden wirtualny. Obok nich wystąpi ekskluzywna edycja GranTurismo Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary, stworzona z okazji 75-lecia maszyn GT spod znaku trójzębu, która dodatkowo zaakcentuje doskonałość turystycznych samochodów sportowych Maserati.

Będą to GranTurismo One Off Prisma i GranTurismo One Off Luce, odpowiednio ze spalinowym silnikiem Nettuno V6 oraz w całkowicie elektrycznej wersji Folgore.

GranTurismo One Off Prisma odnosi się do dziedzictwa nowego modelu. Nadwozie wyróżnia chromatyczne połączenie czternastu różnych kolorów. Dwa z nich wybiegają w przyszłość, a dwanaście pozostałych wywodzi się od najpopularniejszych modeli GranTurismo z przeszłości, takich jak charakterystyczny odcień Amaranto z Maserati A6 1500 z 1947 r. czy Oro Longchamps, którym rozbłyskiwało Maserati Khamsin z 1973 r. To nie wszystko: karoserię niezwykłego egzemplarza GranTurismo zdobią detale składające się z ponad 8500 ręcznie malowanych liter, które układają się w nazwy samochodów Maserati, a zarazem formują drugi poziom odcieni i harmonizują całą powłokę kolorystyczną.

GranTurismo One Off Luce to deklaracja innowacyjności i zrównoważonego rozwoju, która dosłownie odzwierciedla eksperymenty oraz nieustanne badania prowadzone Maserati. Powierzchowność tego wspaniałego interpretatora przyszłości definiuje chromatyczny, lustrzany monolit z laserowo wygrawerowanym wzorem. Efekt: kontury samochodu niemal wtapiają się w otoczenie. Wnętrze jest hymnem do przyszłości – do jego wykończenia posłużył materiał ECONYL®, czyli regenerowana nylonowa przędza. Połączenie estetycznej metamorfozy tapicerki, deski rozdzielczej i paneli z obróbką laserową zapewnia kabinie dodatkowy ładunek dynamizmu. Szeroko stosowana w modzie technika sitodruku posłużyła do uzyskania przezroczystego koloru, który uwydatnia grę świateł i podkreśla nowoczesny charakter samochodu.

Na gości Tygodnia Designu czeka też niepowtarzalny urok limitowanej edycji GranTurismo Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary. Dostępna w czterech unikalnych konfiguracjach, w sumie powstanie w liczbie 300 egzemplarzy – po 75 dla wersji z silnikiem spalinowym w kolorach Grigio Lamiera i Nero Cometa oraz 75 dla wersji elektrycznej Folgore w odcieniach Rame Folgore i Blu Inchiostro. Maserati celebruje w ten sposób kwintesencję włoskiego luksusu w świecie wysokich osiągów.