Auto w Pracy

Slideshow Image

Terenowe możliwości Nissana zna każdy miłośnik offroadu. Patrol to już legenda zmagań w terenie, czy w nowych Nissanach znajdziemy godnych następców ?

Nissan ARIYA e-4ORCE z napędem na 4x4 z pewnością nie pójdzie tą drogą, bo jego przeznaczenie jest całkiem inne. Konstruktorzy Nissana przy projektowaniu crossovera z napędem na cztery koła, połączyli doświadczenia z konstruowania aut terenowych i elektrycznych. Wersja z napędem na cztery koła została wyposażona w innowacyjne rozwiązanie z dwoma silnikami i technologią e-4ORCE, która zwiększa pewność za kierownicą oraz gwarantuje lepszą kontrolę nad pojazdem i doskonałe właściwości jezdne w każdych warunkach pogodowych.

Eksperci Nissana poddali samochód wymagającym próbom na torze testowym w Hokkaido w Japonii. Sprawdzili zachowanie crossovera ARIYA e-4ORCE w trudnych zimowych warunkach – na pokrytych śniegiem i śliskich drogach. Podczas rygorystycznych testów zespół Nissana badał wszystkie parametry począwszy od prędkości, poprzez reakcję na naciśnięcie pedału przyspieszenia, po kąt skrętu i kontrolę podczas pokonywania zakrętów, aby w pełni przeanalizować odczucia kierowcy i komfort pasażerów, zanim klienci zasiądą za kierownicą.

Na pierwszym miejscu postawiono pewność prowadzenia i wygodę za kierownicą. System e-4ORCE zapewnia dynamiczną jazdę i pełną kontrolę z błyskawiczną reakcją i płynnym przyspieszeniem, dzięki ultraprecyzyjnemu układowi sterowania reagującemu w 1/10 000 sekundy. Gwarantuje komfort kierowcy i pasażerów oraz stabilność pojazdu, a jednocześnie zapewnia wrażenia z jazdy i dynamikę typowe dla aut sportowych.