Auto w Pracy

Slideshow Image

Elektryczne pojazdy użytkowe dopiero walczą o swoje miejsce na rynku. Ford Pro stara się pozyskać klientów w tym segmencie i przedstawia model E-Tourneo Custom.

E-Tourneo Custom łączy nową platformę zaprojektowaną z myślą o maksymalnej wszechstronności i komforcie z wysokowydajnym elektrycznym układem napędowym zasilanym z akumulatora, który może zapewnić zasięg jazdy do 370 km. E-Tourneo Custom, napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 160 kW i wykorzystujący technologię ogniw akumulatorowych o wysokiej gęstości, zastosowaną w pickupie Ford F-150 Lightning i w jego akumulatorze o użytecznej pojemności 74 kWh, zapewni swoim nabywcom wyjątkowe osiągi i wyjątkową kulturę jazdy. W pełni elektryczny układ napędowy tego wielofunkcyjnego modelu oferuje również możliwość kontroli przyspieszania i hamowania za pomocą jednego pedału.

Pokładowa trójfazowa ładowarka prądu zmiennego o mocy 11 kW jest w stanie w pełni naładować akumulator w czasie krótszym niż osiem godzin, a ładowanie przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 125 kW w zakresie 15-80 procent trwa około 41 minut.

E-Tourneo Custom wyposażono w funkcję Pro Power Onboard, która pozwala użytkownikom na pełne wykorzystanie potencjału zelektryfikowanych wariantów Tourneo Custom, dostarczając energię elektryczną o mocy do 2,3 kW przez gniazda umieszczone z przodu kabiny, co jest rozwiązaniem wręcz idealnym, gdy trzeba zasilić urządzenia cyfrowe, elektronarzędzia lub sprzęt sportowy i kempingowy w warunkach braku dostępu do sieci elektrycznej.

 

Nowy model, oferujący przestronne wnętrze dla maksymalnie ośmiu osób, wchodzi na rynek z pełnym pakietem wyposażenia premium, m.in. elastycznie regulowanymi tylnymi siedzeniami montowanymi na szynach, drzwiami bocznymi obsługiwanymi bez użycia rąk, systemem audio B&O, cyfrowymi kartami dostępu, a także panoramicznym szklanym dachem.

Nabywcy Tourneo Custom mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych wariantów nowego modelu, w tym przygotowanej dla podróżników serii Active, przyciągającej wzrok serii Sport, a także topowego Titanium X, który oferuje najbogatszą specyfikację spośród wszystkich Tourneo, jakie kiedykolwiek powstały, ze standardowym wyposażeniem obejmującym stylowe 19-calowe aluminiowe felgi i pełne matrycowe oświetlenie LED, a także luksusowe pokrycie siedzeń, wykonane ze skóry syntetycznej Sensico. Każda z tych wersji może być wyposażona w dowolny z dostępnych układów napędowych, aby spełnić szeroki zakres potrzeb klientów Forda.

W nowym Tourneo Custom PHEV zastosowano równoległy układ hybrydowy, który dzięki elastyczności wydajnego 2,5-litrowego silnika benzynowego, pracującego w cyklu Atkinsona sprawdza się na długich dystansach, jak również dzięki silnikowi elektrycznemu i akumulatorowi o pojemności 11,8 kWh pozwala na jazdę z zasilaniem w pełni elektrycznym na dystansie ponad 50 km, co z powodzeniem można wykorzystać w miejskich strefach bezemisyjnych.

Obok zelektryfikowanych układów napędowych, Ford będzie również oferował Tourneo Custom z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue najnowszej generacji o mocach 136 KM, 150 KM lub 170 KM.

Nowy Tourneo Custom oferuje również opcjonalny napęd na wszystkie koła.