Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Specjalna seria MC Edition obejmie modele Ghibli, Levante i Quattroporte z silnikiem V8. Już po takim wyborze silnika widać, iż będzie to seria o wyjątkowo sportowym charakterze.

Seria MC Edition odwołuje się do historii, która rozpoczęła się prawie 96 lat temu, kiedy Tipo 26 – pierwszy model z trójzębem na masce – wygrał wyścig Targa Florio w klasie 1500 ccm, z Alfierim Maseratim za kierownicą.

Samochody z tej edycji rozpoznać będzie można na pierwszy rzut oka. Dla tych modeli opracowano dwa nowe kolory lakieru. Giallo Corse oraz Blue Vittoria, czyli żółty i niebieski – kolory Modeny.

Giallo Corse to trójwarstwowy żółty odcień z niebieską miką, która w bardzo wyrafinowany sposób ingeruje w odbijanie światła.

Blue Vittoria to trójwarstwowy, matowy lakier o niezwykłej głębi koloru.

Zewnętrzny wygląd przedstawicieli serii MC Edition uzupełniają charakterystyczne detale z wykończeniem lakierem fortepianowym oraz specjalne emblematy – na tylnych błotnikach i słupkach B. Ghibli i Quattroporte wyposażono w 21-calowe obręcze, a Levante MC Edition – w 22-calowe. Koncepcję stylistyczną kompletują błyszczące, czarne wykończenie obręczy i niebieskie zaciski hamulcowe.

Unikalny związek MC Edition z wyścigowym duchem Maserati i Modeną jest również widoczny we wnętrzu, między innymi w elementach z wykończeniem z niebieskiego włókna węglowego. Żółto-niebieskie przeszycia na fotelach obitych naturalną skórą Nero Pienofiore są tu zestawione z dżinsowymi akcentami. Zagłówki zdobi logo MC Edition, a na środku konsoli lśni specjalna plakietka.