Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Miejski samochód Citroën C1 wyjechał na ulice w 2005 roku. Od tego czasu znalazł 1,2 mln nabywców. Trudno się temu dziwić, gdyż auto miało cechy idealnie pasujące do wielkomiejskiego ruchu. Zwrotność i małe wymiary (3,46m długości) trudno przecenić szukając miejsca do parkowania. W 2014 roku, model C1 poddano restylingowi. W ofercie znalazły się wersje 3- i 5-drzwiowe, a w wersji Airscape także elektryczny szyberdach, pozwalający cieszyć się urokami miasta i wiatrem we włosach. Prosty w użytkowaniu i ułatwiający codzienne życie C1 doskonale pasował do swojej epoki. Był wyposażony w 7-calowy dotykowy tablet z funkcją Mirror Screen, umożliwiającą klonowanie najważniejszych funkcji smartfona. Lubiący dopasowywać się do osobowości swojego właściciela C1 dysponuje licznymi elementami personalizacji, takimi jak trzy kolory dachu do wyboru dla amatorów dwubarwnych nadwozi.

Pomimo tych osiągnięć, przyszła pora na zmianę. Citroen zdecydował się na zastąpienie modelu C1, innowacyjnym modelem Ami. Zaprojektowano go z myślą o pokonywaniu krótkich dystansów i ułatwianiu życia jego użytkownikom. Jego niewielkie wymiary (2,41 m długości) bardzo ułatwiają prowadzenie i parkowanie. Pojazd umożliwia przewóz dwóch osób – siedzących obok siebie – w stabilnej, przestronnej i bezpiecznej kabinie (chroniącej przed uderzeniami i niepogodą). Ami wyposażono w napęd elektryczny. Pełne naładowanie akumulatora trakcyjnego ze zwykłego domowego gniazdka 220 V zajmuje zaledwie 3 godziny.

Dla osób preferujących większy komfort, zaproponowano model C3 C-Series. Limitowana seria powstała na bazie wersji wyposażeniowej C3 Feel Pack i zachowuje wszystkie cechy i zalety wszechstronnego hatchbacka. Tym sposobem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy będą mogli cieszyć się jego zwrotnością i komfortem podczas krótkich i dłuższych codziennych przejazdów, jak również na dalekich trasach.

C3 C-Series dysponuje wszystkimi użytecznymi i niezbędnymi dla udanych przejazdów elementami wyposażenia, takimi jak system audio DAB z 7’’ ekranem dotykowym i funkcją Mirror Screen, klimatyzacją automatyczną, elektrycznie sterowanymi, składanymi i podgrzewanymi lusterkami bocznymi, tempomatem z ogranicznikiem prędkości, a nawet asystentem pasa ruchu. Do tego dochodzi szereg charakterystycznych dla tej serii elementów, takich jak obramowania świateł przeciwmgielnych oraz Airbump w kolorze Regal Red, dedykowana tapicerka C-Series, 16’’ aluminiowe felgi Diamantée VIBE, naklejka personalizująca na dach C-Series, dodatkowo przyciemniane szyby w drugim rzędzie, sterowane elektrycznie i sekwencyjnie. C3 C-Series łączy w ten sposób przyjemne z pożytecznym i wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem wewnętrznym oraz zewnętrznym, co z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom C1.