Auto w Pracy

Slideshow Image

Oferta kompaktowych dostawczaków powiększyła się o kolejny model. Do polskich salonów Nissana dotarły pierwsze egzemplarze modelu Townstar. Samochód jest sprzedawany w dwóch wersjach: jako auto osobowe i auto dostawcze.

Na początku samochód dostępny będzie w benzynowej odmianie zasilanej silnikiem o pojemności 1,3 litra zapewniającym pełną zgodność z normą emisji spalin  - Euro 6d. Jednostka ta generuje moc 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego.

Latem gamę uzupełni Townstar napędzany w 100% energią elektryczną, wyposażony w akumulator o pojemności 43 kWh netto oraz silnik legitymujący się mocą 122 KM, oferujący moment obrotowy na poziomie 245 Nm i zasięg nawet do 285 km. Samochód ten zbudowany został w oparciu o bogate doświadczenie Nissana w klasie elektrycznych lekkich pojazdów dostawczych, bazujące na sukcesie modelu e-NV200 – pioniera i lidera segmentu.

Stworzony z myślą o idealnym wpasowaniu się w codzienne życie klientów, wzbogaca ofertę Nissana w tej klasie o pakiet ponad 20 nowych technologii, zarówno w zakresie komfortu, jak i bezpieczeństwa. Przykładowo, samochód w najwyższej wersji odmiany osobowej Tekna wyposażony jest w systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent bocznego wiatru, asystent ruszania pod górę, ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy czy system rozpoznawania znaków drogowych z funkcją zapobiegania przekraczaniu prędkości. Dodatkowo, odmiana ta oferuje wiele udogodnień pomocnych w codziennym użytkowaniu pojazdu, m.in. system kamer 360 stopni, reflektory LED czy indukcyjną ładowarkę telefonu komórkowego o mocy 15 W.

Osobowa odmiana modelu dostępna będzie również w specjalnie przygotowanej wersji Business, zapewniającej bogate wyposażenie obejmujące min. inteligentny kluczyk I-Key, system audio z 8” ekranem dotykowym i integracją z Apple CarPlay oraz Android Auto, czujniki parkowania przednie i tyle, czy kamerę cofania. Linia Business dostępna będzie także dla odmiany dostawczej Van, jednak z nieco odmiennym wyposażeniem, dopasowanym do potrzeb osób poszukujących odpowiedniego samochodu do transportu towarów. Obydwie wersje skonfigurowane zostały w taki sposób, aby zapewnić klientom najlepszą relację ceny do wartości.

W wersji dostawczej, Townstar oferuje duże możliwości przewozowe. Objętość przestrzeni ładunkowej to ponad 4 m3 (dla przedłużonej wersji dostępnej od jesieni 2022 r.) Ładowność pojazdu to 800 kg, a masa ciągniętej przyczepy może wynieść 1500kg. Osobowa odmiana – Combi – również oferuje duże możliwości w zakresie przechowywania bagażu i rzeczy podręcznych o łącznej pojemności nawet 775 litrów.

Zamówienia na nowego Nissana Townstar zbierane będą od połowy lutego bieżącego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów już z początkiem marca. Ceny odmiany osobowej rozpoczynać się będą już od 103 900 zł brutto, a wersja dostawcza kosztować będzie od 75 900 zł netto.