Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Citroën My Ami Buggy Concept ma spełnić oczekiwania tych, którzy chcą bliższego spotkania z naturą. Elektryczny napęd pozwala na bliższe zespolenie się z otoczeniem, bez hałasu i emisji spalin.

Design pojazdu nawiązuje do aut terenowych. Zamontowana z przodu dachu listwa oświetleniowa z diodami LED, tak jak przednie bullbary, kołpaki i kratki ochronne reflektorów, potężne zderzaki i panele z umieszczonymi pośrodku szewronami dodają charakteru. Widoczne po bokach specjalne nakładki błotników i osłony progów drzwi nadają pojazdowi zdecydowanie muskularny wygląd. Bagażnik dachowy z zamontowanym kołem zapasowym podkreślają charakter poszukiwacza przygód. Wszystkie elementy ozdobne są barwione w masie w tym samym czarnym kolorze.

Drzwi zostały usunięte i zastąpione przezroczystymi, wodoodpornymi osłonami, które można rozwinąć w przypadku złej pogody, podobnie jak w Mehari. Aby ochronić wnętrze kabiny, osłony można zamknąć na suwak. Rozwiązanie to przypomina przeszklone drzwi w klasycznych samochodach. Praktyczne osłony można zdjąć, zwinąć i umieścić za siedzeniami w przewidzianych dla nich pokrowcach.

Nad przednią szybą zamontowano osłonę stanowiącą przedłużenie dachu, która chroni pasażerów przed zmienną pogodą. Latem daje cień i chroni pasażerów przed promieniami słonecznymi w godzinach południowych.

Szerokie opony „błotne” zamontowane na wysuniętych felgach w złotym matowym kolorze zapewniają dobrą przyczepność na wszelkiego rodzaju nawierzchniach i większą stabilność.

Przy projektowaniu wnętrza My Ami Buggy Concept szczególnie wiele uwagi poświęcono starannemu dopracowaniu trzech elementów: siedzeń, schowków i toreb podróżnych.

W My Ami Buggy Concept zastosowano nowy rodzaj poduszek siedzisk Advanced Comfort®, z pianką, której grubość, wynosząca w Ami 35 mm, została zwiększona do 70 mm. Dają się one z łatwością wyjmować z obudowy, są zamienne i łatwe do prania. Sposób ich wykonania, polegający na złożeniu dwóch elementów jeden na drugim, był inspirowany kształtem koła do pływania, co jest nawiązaniem do świata plażowych akcesoriów.

Schowki są bardzo pomysłowe i przenośne. Każdy z nich pełni określoną funkcję w kabinie, ale można je wynieść na zewnątrz, np. przy okazji pikniku czy wyjścia na miasto.

Akcesoria w postaci schowków w desce rozdzielczej, dostępne już w wersji My Ami, zostały przeprojektowane specjalnie na potrzeby My Ami Buggy Concept. Zamocowana nad nimi metalowa półeczka w złotym matowym kolorze zapobiega przemieszczaniu się i wypadnięciu umieszczonych w nich przedmiotów.

Stworzona została również specjalna kolekcja toreb podróżnych, z których każda jest idealnie dopasowana do kształtów wnętrza. Kierownica posiada specjalnie zaprojektowaną pośrodku wnękę na mocowaną na magnes saszetkę, którą dzięki przyszytej do niej szlufce można również nosić na pasku. Worek marynarski z klapką ma z kolei swoje miejsce pod deską rozdzielczą w schowku, który w wersji Ami mógł pomieścić walizkę lotniczą. Jego podstawa jest umieszczona w rurowym uchwycie zapobiegającym jego przewróceniu.

Kolejne schowki są wbudowane w konstrukcję drzwi na wysokości siedzisk foteli. Można do nich odkładać różnego rodzaju przedmioty lub wsunąć dopasowaną do nich wymiarami i dającą się otwierać od wewnątrz torbę na różne drobne przedmioty Do odblokowania otwierających się przeciwstawnie, dokładnie tak samo jak w Ami, drzwi służą oryginalne przyciski.

Natomiast przewód ładowania jest mocowany do obramowania drzwi za pomocą elementu w kształcie uchwytu, który ułatwia jego chwytanie i wszelkie manipulacje.