Auto w Pracy

Slideshow Image

Widoczność jest kluczowym parametrem, który decyduje o naszym bezpieczeństwie na drodze. Nie tylko my musimy mieć dobrą widoczność, ale równie istotne jest, aby nas widziano. W przypadku awarii na drodze najwyższym priorytetem jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia. W tym celu w wielu krajach wymagane jest stosowanie trójkąta ostrzegawczego. Jednak, dopóki trójkąt ostrzegawczy nie zostanie ustawiony, pojazd pozostaje niezabezpieczony - stanowi zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg, którego nie należy lekceważyć, zwłaszcza w ciemności.

Firma HELLA, specjalista od oświetlenia i elektroniki, wprowadza na rynek nową kompaktową lampę ostrzegawczą LED SOS 360°. Kierowcy samochodów mogą umieścić tę lampę na dachu pojazdu, korzystając z magnetycznego mocowania, aby ją bezpiecznie zamocować. W ten sposób miejsce wypadku jest błyskawicznie zabezpieczone.

HELLA SOS 360° z racji swoich małych wymiarów zmieści się w każdym schowku, dzięki czemu jest zawsze pod ręką. Gdy lampa ostrzegawcza dotknie metalowej powierzchni to zostanie automatycznie aktywowana magnetycznie. Można ją również włączyć ręcznie. Wysokowydajne diody LED umożliwiają generowanie wszechstronnego sygnału ostrzegawczego, który jest widoczny z odległości nawet 1 kilometra. Dzięki temu inni użytkownicy dróg mogą zostać we właściwym czasie ostrzeżeni.

Lampa ostrzegawcza posiada atest CE i działa na standardową baterię 9 V, która nie jest dołączona do produktu. Odporna na uderzenia kopuła świetlna z poliwęglanu jest odporna na temperatury w zakresie od -20°C do +60°C.