Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Nowa Kia Sportage w wersji dla klientów w Europie zadebiutuje podczas cyfrowej premiery na żywo, która odbędzie się w środę, 1-go września o godzinie 11:00 i będzie transmitowana na kanałach marki Kia.

Zaprezentowane szkice nowego pojazdu wskazują, że nowy model będzie miał kompaktową sylwetkę o  sportowych akcentach. Może to sugerować lepsze osiągi auta niż obecnie. Szkice wskazują na dynamiczny przód z precyzyjnie wykonaną czarną osłoną chodnicy, która rozciąga się na całą szerokość auta. Wlot powietrza do chodnicy w kształcie tygrysiego nosa, od lat wyróżniający modele marki Kia, zinterpretowano na nowo. Łączy się on teraz z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej w kształcie bumerangu i z matrycowymi reflektorami w technologii LED.

 

 

 

Kolejną nowością w wypadku Sportage, którą widać na szkicach, jest czarny dach. Jeszcze bardziej podkreśla on zarówno sportowy charakter popularnego SUV-a nowej generacji, jak i dynamiczny kształt słupka C.

 

Wyraźnie zaznaczone boczne linie nadwozia, które podkreślają jego szerokość, spotykają się z tyłu ze smukłymi światłami do jazdy dziennej. Łączą się one w świetlny pas, który przebiega nad nowym logo marki Kia. Sportowy charakter nowego Sportage w europejskiej wersji potęguje również czarny tylny zderzak.

Szczegóły techniczne zostaną podane podczas premiery