Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Wakacje ciągle trwają, wiec jeszcze zdążymy wyjechać na odpoczynek. Jeżeli cenimy niezależność, to warto pomyśleć o podróży kamperem. Volkswagen Samochody Dostawcze zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z gamą kamperów tej marki, w której znajdziemy Volkswagena Caddy California, Volkswagena California 6.1 i Volkswagena Grand California.

Caddy California jest najmniejszym Volkswagenowym kamperem. Volkswagen Caddy California zachwyca przemyślanymi do ostatniego szczegółu rozwiązaniami. Wśród nich jest np. komfortowe, rozkładane łóżko o wymiarach 1980 x 1070 mm. Wysokiej jakości materac i sprężyny talerzowe zapewniają komfort snu. Opcjonalna mini kuchnia w Caddy California to unikalne rozwiązanie w tej klasie samochodów kempingowych. Umieszczona jest z tyłu, po lewej stronie przestrzeni ładunkowej, a po otwarciu tylnej klapy można ją łatwo wysunąć na zewnątrz samochodu.  Z mini kuchnią na pokładzie, Caddy California jest rejestrowany jako samochód specjalny kempingowy.

Inne praktyczne dodatki, które znaleźć można w tym kompaktowym kamperze to m.in. siatki wentylacyjne z moskitierą przeciw owadom na drzwi kierowcy i pasażera, system oświetlenia wewnętrznego z płynnie przyciemnianymi diodowymi lampkami emitującymi światło o barwie ciepłej bieli, dwa krzesła kempingowe i stół kempingowy, które można szybko schować pod łóżkiem oraz praktyczny system toreb do przechowywania, które mogą pomieścić przedmioty o wadze do pięciu kilogramów. Z nowym Caddy California zamówić można też opcjonalny system namiotowy, który można łatwo połączyć z samochodem, tworząc jedną, dużą kempingową przestrzeń. Akcesoryjny namiot może być również używany oddzielnie, bez połączenia z autem.

Zdecydowanie większym modelem jest Volkswagen California 6.1, który oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia. Funkcjonalny dom na czterech kółkach . z praktycznie zaprojektowaną przestrzenią.

Samochód dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Coast, Ocean i Beach Camper. Dwie pierwsze wersje pojazdu mają typowo mieszkalne, kempingowe wyposażenie, natomiast wersja Beach jest bardziej uniwersalna. To kompaktowy, a jednocześnie komfortowy salon, kuchnia i sypialnia w jednym. Idealnie sprawdzi się podczas wycieczki na plażę lub na zakupy w mieście. W Californii znajdziemy mini kuchenkę z jednym – w wersji Beach Camper- lub dwoma w wersji Coast i Ocean, palnikami gazowym oraz małym blatem roboczym.

Duża powierzchnia leżąca i wygodne łóżko „na piętrze”, gwarantują dobry sen każdemu z pasażerów. W nowej Californii Coast i Ocean na bocznej ścianie umieszczono zabudowę z licznymi szafkami. Te elementy umeblowania starannie dopracowano i wyposażono w praktyczne detale, takie jak podwójne gniazda USB.  Do tego wydajna lodówka kompresorowa i stolik, przy którym można wygodnie zjeść.

W omawianym modelu Volkswagen California 6.1, nad całym wnętrzem, pod podnoszonym dachem umieszczono wygodne łóżko z talerzowymi sprężynami. Poniżej znajduje się drugie łóżko z regulowanym oparciem, dzięki czemu stworzyć można wygodną dwuosobową sofę do spania. Boczne zasłony montowane zarówno pod unoszonym dachem, jak i w dolnej części pojazdu zapewniają optymalną ochronę przed zbyt dużą ilością światła. I jeszcze ciekawostka: Pobudka jest przyjemniejsza dzięki nowej funkcji wschodzącego słońca, która steruje oświetleniem części mieszkalnej, by stopniowo w określonym przez użytkownika czasie zwiększać poziom jasności.

Luksusową odmianą kampera jest Grand Californię bazującą na dużym Volkswagenie Crafter. Przestronne wnętrza, prywatna łazienka z prysznicem i w pełni wyposażona kuchnia z lodówką i zamrażarką, dają nam możliwość ucieczki od cywilizacji. W Grand Californii znajdziecie wystarczająco dużo miejsca, by zabrać ze sobą ulubione ubrania, zabawki czy sprzęt sportowy. Powierzchnia auta jest prawie tak komfortowa jak dom, dzięki aż pięciu niezależnym strefom mieszkalnym. Przestrzeń i miejsca do przechowywania szczególnie docenią rodziny z dziećmi. Przez całą podróż, która dzieciom zawsze się dłuży, mogą one swobodnie i bezpiecznie bawić się przy stoliku, grać w ulubione planszówki, rysować, a nawet wygodnie zdrzemnąć się.

Rozkładana markiza oraz stół kempingowy z dwoma krzesłami to standardowe wyposażenie tego modelu. Dzięki nim, w kilka minut stworzysz komfortowy taras na świeżym powietrzu.

Interesująco prezentuje się również szeroka gama dodatków – oryginalnych akcesoriów kamperowych marki Volkswagen. Oprócz wspomnianego już wcześniej akcesoryjnego namiotu dla modelu Caddy California, znajdziemy wśród nich m.in. namiot kempingowy lub przedsionek przeciwsłoneczny dla modelu California 6.1, funkcjonalny bagażnik rowerowy dla modelu Grand California, wygodny, przenośny prysznic kempingowy, czy zestaw startowy dla każdego z modeli, w skład którego wchodzą m.in. kliny pod koła i niezbędne na wielu kempingach okablowanie.