Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

ŠKODA Motorsport stworzyła limitowany model FABIA Rally2 evo Edition 120. Na rynku pojawi się zaledwie dwanaście sztuk tej specjalnej wersji samochodu rajdowego. ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 oferuje większość ulepszeń technicznych wprowadzonych w ŠKODA FABIA Rally2 evo 2021, uzupełnionych o dodatkowe wyposażenie, specjalny design i ekskluzywne akcesoria. Ten unikatowy model powstał, aby uczcić 120 rocznicę debiutu marki w sporcie motorowym.

ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 zawiera wszystkie standardowe elementy ogólnego pakietu zmodernizowanego rocznika 2021. Aktualizacje dotyczą ulepszonego silnika. Celem techników była poprawa wymiany gazowej i przygotowania mieszanki w komorze spalania. Udało się to zrealizować dzięki nowo zaprojektowanemu i bardziej wydajnemu intercoolerowi, zoptymalizowanemu kolektorowi wydechowemu, nowemu rozrządowi zaworowemu, a także nowej konfiguracji elektronicznego mapowania. Modyfikacje poprawiają wydajność silnika oraz zwiększają maksymalną moc pojazdu o 2 kW do 214 kW, w zależności od jakości paliwa. Nowo skalibrowane amortyzatory zapewniają jeszcze lepszą przyczepność i stabilność samochodu na wszystkich typach nawierzchni, sprawiając, że kierowca ufa swojemu pojazdowi.

 

Powodem modernizacji ŠKODY FABIA Rally2 evo w 2021 roku była nie tylko chęć zapewnienia jeszcze lepszych osiągów, ale również uzyskanie poprawy niezawodności. Mocniejsza rama pomocnicza tylnej osi minimalizuje ryzyko uszkodzenia na nierównych drogach. Do wersji ŠKODY FABIA Rally2 evo przystosowanej do szutrowych nawierzchni zostanie dołączone specjalne urządzenie chłodzące tylne hamulce, początkowo homologowane tylko do użytku na asfalcie. Silnik ŠKODY FABIA Rally2 evo 2021 oraz jej limitowanego odpowiednika Edition 120 jest wyposażony w przeprojektowany układ smarowania z ulepszoną funkcją w trybach dynamicznych. Modyfikacje obejmują nowo zaprojektowany filtr wlotowy i zoptymalizowaną geometrię przegród w misce olejowej. Dzięki temu doprowadzanie oleju do turbosprężarki jest jeszcze sprawniejsze. Dodatkowy rezultat tej modyfikacji to obniżony poziom zużycia oleju. Nowo rozmieszczone przyciski na kierownicy ułatwiają korzystanie z ośmiu różnych funkcji, a przeprojektowane mocowanie podnośnika poprawia komfort podróży.

Nabywcy limitowanej ŠKODY FABIA Rally2 evo Edition 120 mogą skorzystać z dodatkowych opcji, np.: zmodyfikowanej skrzyni biegów, dzięki której pojazd jest lepiej przygotowany do rajdów, w których osiąga się wysoką średnią prędkość (prędkość maksymalna 202 km/h). Z myślą o nawierzchni o niskiej przyczepności ŠKODA Motorsport oferuje również trzeci zestaw ramp różnicowych (48/70), których można używać zarówno na drogach żwirowych, jak i asfaltowych.