Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

XC60 jest najlepiej sprzedającym się modelem Volvo w segmencie SUV. W latach od 2009 do 2020 sprzedano 1,7 mln egzemplarzy dwóch generacji tego modelu. Najnowsza odsłona zyskała szereg udoskonaleń.   Przede wszystkim wprowadzono nowy pokładowy system operacyjny, zawierający wbudowane usługi i aplikacje Google*, oparty na systemie Android Automotive OS. Bestsellerowy SUV jest teraz „mądrzejszy” niż kiedykolwiek.

Dzięki nowemu systemowi infotainment w modelu XC60 oferuje doskonałe możliwości personalizacji i łączności, wzbogacone o zupełnie nowy pakiet usług cyfrowych. Najważniejsze elementy tego pakietu to obecność Asystenta Google, umożliwiającego głosowe sterowanie funkcjami i to nie tylko multimedialnymi. Nowy system pokładowy ma także najlepszą w klasie nawigacją opartą na Google Maps oraz daje dostęp do przeznaczonych dla samochodu aplikacji ze sklepu Google Play.

Volvo Car Group jest pierwszym producentem aut, który nawiązał ścisłą współpracę z Google w celu stworzenia pokładowego systemu operacyjnego nie tylko opartego na rozbudowanym systemie Android, ale też obsługującego aplikacje i serwisy Google dotychczas niedostępne w samochodach. Dzięki tej współpracy nowy system zadebiutował w pierwszym elektrycznym Volvo, czyli modelu XC40 Recharge.

Obecnie XC60 wyposażone jest w Advanced Driver Assistance System (ADAS), nowoczesny, system bezpieczeństwa czynnego, składający się z szeregu radarów, kamer i czujników ultradźwiękowych. System ten umożliwia między innymi wykrywanie innych uczestników ruchu drogowego, automatyczne hamowanie i unikanie kolizji. Z kolei funkcja Pilot Assist oferuje wsparcie kierowcy od ruszenia aż do osiągnięcia prędkości autostradowej.

Obok wielu zmian wprowadzonych wewnątrz XC60, zaprojektowano także delikatne udoskonalenia wyglądu zewnętrznego – nową osłonę chłodnicy, nowe przednie zderzaki, a także nowe kolory nadwozia i wzory kół. Dodatkowe możliwości personalizacji to między innymi wybór opcji luksusowych bez tapicerki skórzanej czy też nowa tapicerka materiałowa City Weave. W wersji R-Design będzie oferowany nowy, granatowy lakier. Naturalnie metalizowany. Rury wydechowe XC60 po liftingu będą dyskretnie schowane za zderzakiem.

XC60 z roku modelowego 2022 trafi do produkcji seryjnej pod koniec maja.