Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

ENIGMA, czyli najnowsza wersja specjalna Nissana JUKE, jest doskonałym przykładem wyrazistego designu, który redefiniuje styl kultowego miejskiego crossovera.

ENIGMA jest wyposażona w systemy, które dopełniają bogatą gamę nowoczesnych technologii, dostępnych w modelu JUKE. Jest to także pierwszy samochód z rodziny JUKE kompatybilny z asystentem głosowym Amazon Alexa*. Funkcja Nissan Skill, która jest dostępna dla wersji ENIGMA oraz wszystkich egzemplarzy modelu JUKE wyposażonych w multimedialny system NissanConnect, umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie wybranymi funkcjami samochodu z poziomu smartfona lub za pomocą urządzenia sparowanego z asystentem głosowym Alexa. Użytkownik może zadać pytanie Alexie, aby zdalnie sprawdzić, czy np. drzwi jego samochodu są otwarte lub zamknięte, upewnić się, ile zostało paliwa w baku, wysłać z domu wybrany adres do systemu pokładowej nawigacji.

Użytkownik może korzystać z szeregu inteligentnych powiadomień i funkcji łączności za pośrednictwem aplikacji NissanConnect Services na swoim smartfonie. Pokładowy system multimedialny NissanConnect nie tylko obsługuje wszystkie te funkcje, ale zapewnia też prostą integrację smartfona, aby można było bezpiecznie korzystać z niego także podczas jazdy.

Ciemna, futurystyczna stylistyka wersji ENIGMA jest inspirowana wyjątkowym charakterem modelu JUKE. Wszystkie elementy, włącznie z obręczami kół i dachem, zostały zaprojektowane tak, aby przykuwać uwagę na drodze. Dzięki tym stylistycznym zabiegom ENIGMA może się kojarzyć z pojazdem do zadań specjalnych. Wykończone lakierem w kolorze głębokiej czerni 19-calowe obręcze kół ze wzorem Akari (co znaczy po japońsku „lekki”) podkreślają sportową sylwetkę Nissana JUKE. Opadająca linia dachu przywodzi na myśl nadwozie coupé, boczne lusterka zdobią natomiast oryginalne wzory graficzne.

Przykuwający wzrok emblemat ENIGMA na tylnym słupku jest dobrze wyeksponowany dzięki dwukolorowemu nadwoziu, podkreślającemu elegancką sylwetkę samochodu: karoserii w kolorze szarym Gun z polakierowanym na czarno dachem.