Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Pięciodrzwiowy hatchback CUPRA Leon jest oferowana z 2-litrowym silnikiem TSI o mocy 300 KM połączonym z automatyczną 7-biegową skrzynią DSG. Przekłada się to na przyspieszenie od 0 do 100 km/godz. w jedyne 5,9 sekundy oraz prędkość maksymalną 250 km/h. CUPRA Leon łączy sportowy charakter z komfortem i praktycznością w codziennych podróżach. Nowa CUPRA Leon przyciąga uwagę bogatym wyposażeniem — m.in. pełnym oświetleniem LED, sportowym zawieszeniem, fotelami kubełkowymi, systemem bezkluczykowego dostępu czy oświetleniem ambientowym.

Oferta napędów Formentora, pierwszego autorskiego modelu stworzonego przez CUPRĘ, jest nieustannie rozszerzana. Do tej pory klienci mogli wybierać między jednostką o pojemności 1,5 litra z 6- lub 7-biegową skrzynią a premierową wersją VZ z 2-litrowym silnikiem TSI o mocy 310 KM. Do dostępnych wariantów dołączyła właśnie 1,4-litrowa jednostka e-Hybrid o łącznej mocy 245 KM z 7-biegową skrzynią. 

 

Sportowe osiągi w synergii z charakterystycznym designem marki oraz technologią zostały docenione przez fanów motoryzacji. Koncepcyjna wersja modelu otrzymała nagrodę Automotive Brand Contest 2019, a produkcyjna odsłona samochodu znalazła się w finale prestiżowego konkursu Car of the Year 2021.