Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Już 4 stycznia 2017r w Japonii trafi  do sprzedaży  nowy model Suzuki Swift. Na Europejską premierę trzeba będzie poczekać do marca. Auto zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Genewie.

Nowy Swift został zbudowany na nowej, lekkiej płycie podłogowej zaprojektowanej w technologii „HEARTECT”. Pod jego maską znajduje się silnik 1.2 DUALJET współpracujący z systemem hybrydowym SHVS.

Swift w wersji RS napędzany jest silnikiem turbodoładowanym BOOSTERJET o pojemności 1.0 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który jest zestrojony z 6-stopniową przekładnią automatyczną. Takie połączenie zapewnia znakomite osiągi i świetne przyspieszenie przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa.

Pakiet bezpieczeństwa (dostępny powyżej wersji XG) zawiera najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Po raz pierwszy w samochodzie Suzuki zastosowano system przeciwdziałania kolizjom Dual Sensor Brake Support (DSBS). Wykorzystuje on kamerę i czujnik laserowy wraz z automatycznymi światłami drogowymi, które dostosowują wysokość padania wiązki światła do otoczenia pojazdu. Pakiet obejmuje także aktywny tempomat, który automatycznie zachowuje zadaną odległość do samochodu jadącego przed Swiftem.

Obecny model od wprowadzenia na rynek w 2004 roku znalazł na świecie ponad 5,3 miliona klientów.