Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Kolejny raz producenci docenili siłę chińskiego rynku. Tym razem  Volvo Cars prezentuje najbardziej luksusową odmianę modelu S90. Są to  przedłużona wersja modelu S90 i jego luksusowa odmiana S90 Excellence. 

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć w S90 Excellence to brak przedniego fotela dla pasażera, który został zastąpiony elementem nazywanym Lounge Console. Taka modyfikacja ma sprawić, że nawet najbardziej wymagający klienci mogą pracować lub wypoczywać w czasie podróży w warunkach nieosiągalnych w żadnym innym aucie.  

Kolejną rzeczą, jaka zwraca uwagę, jest najwyższa jakość materiałów w połączeniu z bardzo dobrze przemyślanym wnętrzem, które oddaje w idealny sposób luksusowy charakter samochodu powiedział Thomas Ingenlath odpowiedzialny za cały dział designu Volvo Car Group.

Nowa koncepcja wnętrza Volvo S90 Excellence prezentuje nieosiągalny dotąd poziom luksusu. Lounge Console to projekt umożliwiający chwilę wytchnienia ludziom biznesu, żyjącym w ciągłym biegu. Ci ludzie najczęściej podróżują samochodem na tylnym siedzeniu. W wielkich, azjatyckich metropoliach podróżowanie z szoferem jest w wielu wypadkach koniecznością. Dojazdy do pracy w korkach zabierają często cztery godziny dziennie. To czas, który można wykorzystać na pracę albo na… relaks. I tu z pomocą przychodzi Volvo Lounge Console. S90 Excellence zawiera wiele elementów, które potęgują odczucie luksusu i komfortu w aucie – pełny panoramiczny dach, rozkładane stoliki, mnogość schowków, podgrzewane i chłodzone uchwyty na napoje, regulowany podnóżek, oraz system multimedialny z dużym ekranem, który pozwala na relaks lub pracę. W tym modelu sterowanie tylnymi fotelami odbywa się za pomocą dotykowego panelu. Między oddzielnymi fotelami tylnymi znajduje się lodówka wraz z kryształowymi kieliszkami produkowanymi ręcznie przez szwedzką firmę Orrefors.

Przedłużona wersja S90 będzie dostępna wyłącznie z benzynowymi jednostkami napędowymi T4 i T5 i w najmocniejszej wersji T8 Twin Engine. Ta ostatnia to odmiana jest hybrydą typu plug-in, która w bezkompromisowy sposób łączy osiągi i czystą energię elektryczną tworząc najbardziej komfortowe, ekologiczne i dynamiczne źródło napędu. Ta wersja ma do zaoferowania jeszcze jedną cechę jakże pożądaną w segmencie najdroższych aut. Jest nią idealna cisza panująca w kabinie. Właśnie z tego względu najbardziej luksusowa odmiana przedłużonej wersji – S90 Excellence – będzie dostępna tylko w wersji T8 Twin Engine.

S90 i S90 Excellence będą wyposażone w system poprawy jakości powietrza CleanZone. Za sterowanie czterostrefową klimatyzacją odpowiedzialny jest 2,5 calowy dotykowy ekran.

Produkcja nowego S90 rozpocznie się już za miesiąc. Oba modele będą produkowane w fabryce należącej do Volvo Cars w Daqing w Chinach. Stamtąd auto będzie eksportowane na cały świat. Ta decyzja wpisuje się w globalną strategię ekspansji i produkcji marki Volvo.

Odmiana S90 Excellence trafi do klientów w przyszłym roku.