Auto w Pracy

Slideshow Image



Przez wielu kierowców pies traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny i tak też traktuje go ŠKODA: czeski producent proponuje kilka ciekawych rozwiązań dla naszych pupili.
Pas bezpieczeństwa (szelki) dla psa. W przypadku zderzenia lub gwałtownego hamowania, bezwładnie przemieszczające się zwierzę narażone jest na uszkodzenia, mogłoby stanowić także duże zagrożenie także dla innych pasażerów. Przypięcie go pasami chroni przed jego skutkami.
Oprócz sytuacji awaryjnych, szelki ograniczają poruszanie się zwierzęcia po kabinie pojazdu, które może rozpraszać kierowcę.    Pas bezpieczeństwa dla psa oferowany jest w czterech rozmiarach - od S do XL. To prawdziwie przemyślane rozwiązanie: poza samochodem pas ten może być wykorzystywany razem ze smyczą do tresowania lub spacerów.



Hamak ochronny tylnych foteli. Uniwersalnie wyprofilowany, wytrzymały materiał zabezpieczy wnętrze wszystkich modeli ŠKODY - od Citigo po Superba - przed sierścią, błotem i innymi zabrudzeniami, które pies mógłby po sobie zostawić.  Hamak jest wykonany ze zmywalnego materiału i łatwo się go wyjmuje, tak by utrzymanie go w czystości było bezproblemowe. To także praktyczne rozwiązanie dla samego zwierzęcia: zapewnia mu swobodę ruchów we właściwym obrębie, a zabezpieczona przed ślizganiem powierzchnia zwiększa jego komfort i stabilność.    



Ttuba ochronna i kontener transportowy, które łączą odpowiednią cyrkulację powietrza, dostęp do światła i swobodę ruchów z dopasowaniem do wielkości tego szczególnego pasażera, tak by zapewnić mu stabilną i bezpieczną pozycję. Pozostaje też opcja umieszczenia psa w bagażniku ŠKODY – wtedy cenna okazuje się krata działowa, dająca duży komfort podróżowania zarówno psu, który może wygodnie ułożyć się na dużej przestrzeni, jak i kierowcy, który zachowuje niezaburzony spokój w kabinie i pełną widoczność za siebie.    Dla zachowania porządku w bagażniku, rozwiązanie to można połączyć z kolejnymi akcesoriami utrzymanymi w duchu „Simply clever”: gumową matą lub dwustronną matą bagażnika. Na koniec warto przypomnieć, że niezależnie od zastosowanych środków zawsze trzeba przestrzegać podstawowych zasad: zwierzę przewozić na tylnej kanapie lub w bagażniku i dawać mu okazję do wyjścia na zewnątrz i ruchu przynajmniej co 2-3 godziny jazdy. Kierowca musi też mieć na uwadze, że gwałtowne przyspieszanie lub hamowanie i głośna praca silnika mogą być dla psa stresujące.