Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Renault Trafic zadebiutował 40 lat temu zdobywając uznanie wśród klientów. Ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w 50 krajach, to rezultat budzący szacunek. Czas robi swoje i aby nadal odnosić sukcesy potrzeba ciągle udoskonalać ofertę. Dlatego Renault prezentuje nową gamę samochodów do przewozu osób, złożoną z dwóch modeli: Nowego Renault Trafic Combi i Nowego Renault Trafic SpaceClass.

Nowe Renault Trafic Combi i SpaceClass charakteryzują się zmienioną, poziomą pokrywą silnika i pionową osłoną chłodnicy, które sprawiają, że ich sylwetka nabiera wyrazistego, mocnego kształtu. Stylistyka nowych modeli zyskała na finezji i wyrazistości dzięki nowym zderzakom i reflektorom full LED połączonym chromowaną listwą, tworzącym charakterystyczny układ w kształcie litery C (C-Shape). Nowy Trafic Combi i Nowy SpaceClass wyposażono też w elektrycznie składane lusterka boczne, nowe, 17-calowe obręcze kół (z diamentowym połyskiem w przypadku SpaceClass) i bardziej eleganckie kołpaki. Oba modele są dostępne w siedmiu kolorach nadwozia, w tym w oryginalnym, energetycznym kolorze Czerwony Carmin, dzięki któremu ich stylistyka zyskała wyrafinowany, ognisty akcent. Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass potrafią dostosować się do różnych potrzeb nabywców.

Zmieniono także wnętrze. Całkowicie nowa deska rozdzielcza, podkreślona poziomą listwą ozdobną, która zachodzi aż na płaty drzwi, stwarza wrażenie większej przestronności. We wnętrzu znalazło też miejsce wiele nowych schowków. Nowa gałka dźwigni zmiany biegów i obramowania przełączników klimatyzacji mają chromowane wykończenie. Nowy Trafic SpaceClass wyróżnia się oryginalną deską rozdzielczą w kolorze Szary Météor, który dodaje wnętrzu elegancji.

Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass zachowują też tak bardzo cenioną przez klientów pojemność przestrzeni ładunkowej sięgającą 1,8 m³ i wzorcowe możliwości zmiany aranżacji wnętrza, które pomieści nawet 9 osób.

Na pokładzie pojawia się system multimedialny Renault EASY LINK z nawigacją GPS. Jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay, posiada 8-calowy wyświetlacz i jest dodatkowo wyposażony w indukcyjną ładowarkę do smartfonów, aby zapewnić użytkownikom stałą łączność ze światem przez cały dzień.

Nowy Trafic Combi i Nowy SpaceClass dysponują łatwo dostępnymi schowkami o łącznej pojemności 86 litrów, a teraz idą jeszcze dalej dzięki szufladzie Easy Life o pojemności sześciu litrów, która jest zawsze w zasięgu ręki!

Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass wyposażone są w trzy silniki wysokoprężne: nowy, mocniejszy o 5 KM silnik dCi 150 (z mechaniczną skrzynią biegów lub skrzynią automatyczną EDC), nowy silnik dCi 110 (z mechaniczną skrzynią biegów – dostępny tylko w wersji Combi) oraz wciąż dostępny silnik dCi 170 (z automatyczną skrzynią biegów EDC). Dzięki temu gama Nowego Trafica Combi i Nowego Trafica SpaceClass jest dostosowana do różnych sposobów użytkowania przez klientów.

Sześciostopniowa, dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów EDC, dostępna z silnikami dCi 150 i dCi 170, zwiększa komfort i dynamikę jazdy dzięki precyzyjnej i bezzwłocznej zmianie biegów. Technologia Stop&Start zapewnia gamie pełną zgodność z nowymi przepisami normy Euro 6Dfull.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej gamy Renault Trafic do przewozu osób, która obejmuje Nowe Renault Trafic Combi i Nowe Renault Trafic SpaceClass, zostaną przedstawione na początku 2021 roku. Debiut rynkowy obu modeli planowany jest na drugą połowę kwietnia 2021 roku.

Redakcyjny test Renault Trafic Spaceclass