Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Swace jest drugim modelem dostarczonym dla Suzuki w ramach umowy o współpracę z Toyota Motor Corporation. Zaprojektowany z nisko położonym środkiem ciężkości, Swace wyróżnia się szeroką sylwetką z mocno zaznaczonymi liniami nadwozia ukierunkowanymi ku tyłowi, zestawionymi ze sportowym przednim pasem, dynamicznie zaprojektowanymi reflektorami LED i wydatną osłoną chłodnicy o strukturze plastra miodu.

We wnętrzu Swace dominuje filozofia „mniej znaczy więcej”, która łączy intuicyjny  i elegancki wystrój wnętrza, zapewniający przestronność, komfort i praktyczność. Poczucie przestronności w kabinie pasażerskiej Swace podkreśla szeroki kokpit zbudowany z ciągłych linii, które dynamicznie schodzą się w kierunku drzwi. Połączenie miękkich materiałów i chromowanych lub srebrnych elementów w całej kabinie podkreśla wysoką jakość i elegancję wnętrza. Dzięki dużej odległości (928 mm) pomiędzy przednimi i tylnymi siedziskami odczuwamy komfort  porównywalny z samochodami z wyższych segmentów.

Przestrzeń bagażowa o pojemności 596 litrów zapewnia sporo miejsca na przedmioty codziennego użytku oraz walizki podróżne o największych rozmiarach. Aby zwiększyć funkcjonalność bagażnika, system podwójnej, składanej podłogi pozwala obniżyć dno bagażnika i skutecznie zwiększyć możliwości ładunkowe. Spód obracanej podłogi jest wykończony specjalnym materiałem antypoślizgowym odpornym za zabrudzenia. Za pomocą specjalnej dźwigni można jednym ruchem złożyć tylne oparcia i rozszerzyć bagażnik o dodatkową płaską przestrzeń.

Swace jest wyposażony w urządzenie multimedialne z  8calowym ekranem dotykowym, tunerem radiowym AM/FM/DAB, funkcją Bluetooth® i przyciskami sterowania umieszczonymi na kierownicy. Urządzenie obsługuje technologię Apple CarPlay (dla iPhone), a także Android Auto ™ i MirrorLink ™ (dla kompatybilnych smartfonów).  W przednim schowku umieszczonym pod kokpitem zainstalowano bezprzewodową podkładkę ładująca Qi dla smartfonów. W zasięgu kierowcy i przedniego pasażera znajdują się również dwa porty USB i wejście AUX.  

Wyposażenie wnętrza obejmuje ogrzewanie kierownicy i przednich foteli, układ klimatyzacji z technologią S-FLOW (funkcja wykrywania pasażerów) oraz nastrojowe oświetlenie LED w całej kabinie.

Układ hybrydowy w modelu Swace łączy mocny silnik elektryczny z silnikiem benzynowym o pojemności  1,8-litra, specjalnie zaprojektowanym na potrzeby tego połączenia, gwarantując płynną jazdę z dynamicznym przyspieszaniem połączonym z niskim zużyciem paliwa i emisją CO2. Układ hybrydowy napędza Swace za pomocą silnika elektrycznego, silnika spalinowego lub obu jednostek jednocześnie, w zależności od warunków jazdy. 

 

 

 

Nowy model wyposażony został w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

- Simple-Intelligent Parking Assist (S-IPA) – Asystent parkowania

- Pre-Collision System (PCS) – Układ reagowania przedkolizyjnego

- Lane Tracing Assist (LTA) - Asystent utrzymania pasa ruchu

- Road Sign Assist (RSA) - Układ rozpoznawania znaków drogowych

- Dynamic Radar Cruise Control (DRCC) - Inteligentny tempomat adaptacyjny

- Blind Spot Monitor (BSM) - System monitorowania martwego pola w lusterkach

- Rear Cross Traffic Alert (RCTA) - Ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu

- eCall

- Elektryczny hamulec postojowy (tryb Hold)