Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Wersje sedan i SW modelu PEUGEOT 508 to pierwsi przedstawiciele linii PEUGEOT SPORT ENGINEERED obejmującej samochody o wyczynowych osiągach. PEUGEOT łączy sport z technologią i proponuje nową koncepcję najwyższych osiągów: Neo Performance. Debiutująca linia otrzyma nową identyfikację wizualną wykorzystującą motyw ukośnie ułożonego potrójnego śladu pazurów w neonowym kolorze Kryptonite, symbolizujący nową tożsamość PEUGEOT SPORT. Motyw ten, obecny w sygnaturze świetlnej naszych samochodów produkcyjnych, nawiązuje również do dziedzictwa marki i jest bezpośrednio zainspirowany tylnymi światłami historycznego modelu PEUGEOT 504 Coupé.

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED to najmocniejszy samochód produkcyjny, jaki kiedykolwiek został stworzony przez markę PEUGEOT.

Za sprawą optymalnego zestawienia jednostki spalinowej z dwoma silnikami elektrycznymi, układ napędowy generuje łączną moc 360 KM i 520 Nm momentu obrotowego. Takie połączenie zapewnia natychmiastową reakcję samochodu na wciśnięcie pedału przyspieszenia. Tak wysokie osiągi auta produkcyjnego to bezprecedensowe wydarzenie w historii marki:

- przyspieszenie od 0-100 km/h – 5,2 s,

- 1000 m ze startu zatrzymanego: 24,5 s,

- przyspieszenie od 80-120 km/h: 3 s,

- prędkość maksymalna: 250 km/h (ograniczona elektronicznie).

Napęd na cztery koła zapewnia optymalną trakcję w każdych warunkach pogodowych. Za pomocą przełącznika na konsoli środkowej kierowca może wybrać jeden spośród pięciu dostępnych trybów jazdy:

- Electric (elektryczny): jazda w trybie w 100% elektrycznym w absolutnej ciszy, zasięg 42 km (zgodnie z protokołem WLTP), dostęp do stref ograniczonego ruchu w centrach miast i imponujące przyspieszenie dzięki natychmiast dostępnemu momentowi obrotowemu silników elektrycznych, szybka reakcja na pedał przyspieszenia w całym zakresie prędkości od 0 do 140 km/h,

- Comfort (komfortowy): tryb hybrydowy z bardziej miękką charakterystyką zawieszenia dla zapewnienia maksymalnego komfortu jazdy,

- Hybrid (hybrydowy): automatyczne przełączanie z trybu spalinowego na elektryczny i odwrotnie w zależności od warunków drogowych w celu optymalizacji zużycia paliwa,

- Sport (sportowy): pozwala cieszyć się 360 KM maksymalnej mocy! Tryb ten wpływa również na charakterystykę układu kierowniczego, amortyzatorów, mapowanie pedału przyspieszenia oraz aktywuje charakterystyczny dźwięk silnika z głośników. Silnik spalinowy zapewnia, że akumulator przez cały czas jest naładowany do pełnej pojemności.

- 4WD (napęd na 4 koła): maksimum trakcji i stabilność w warunkach słabej przyczepności.

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED jest produkowany we Francji w Miluzie. Nowy model będzie można zamawiać od połowy października 2020 roku (w zależności od kraju).