Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Popularny Peugeot 308 w nowej odsłonie liczy na sukces poprzednika. Do tej pory  wyprodukowany w ponad 1,5 mln egzemplarzy i wyróżniony 43 nagrodami przyznanymi na całym świecie, w tym prestiżowym tytułem Car of The Year, w momencie premiery w 2014 roku.

Sylwetka PEUGEOT 308 wyróżnia się zrównoważonymi proporcjami zarówno w wersji hatchback, jak i SW (wersja kombi). Czysta linia nadwozia wręcz przylegającego do podzespołów mechanicznych nadaje mu atletyczny i dynamiczny wygląd. W 2020 roku gama PEUGEOT 308 zyskuje nowy kolor nadwozia: trójwarstwowy Niebieski Vertigo.

Dla poziomu wyposażenia Allure standardowa16-calowa felga „ZYRCON” jest opcjonalnie dostępna w wersji diamentowanej.

Nowa gama PEUGEOT 308 dysponuje dwoma silnikami benzynowymi i silnikiem wysokoprężnym. 3 cylindrowe silniki benzynowe mają pojemność 1,2 litra i dysponują mocą 110 i 130 KM. Jednostka wysokoprężna ma pojemność 1,5 litra i moc 130 KM.

W ofercie dostępna jest nadal sportowa wersja PEUGEOT 308 GTi z 4-cylindrowym silnikiem 1,6 L o mocy 263 KM i momencie obrotowym 340 Nm.

PEUGEOT 308 w wersji hatchback i SW inaugurują nowe rozwiązania w zakresie wyposażenia, które opiera się na 3 poziomach wyposażenia. Każdy z nich może być uzupełniony o poziom pośredni zwany "Pack” (z wyjątkiem wersji GTi), w celu zaspokojenia potrzeb klientów szukających większego komfortu, estetyki lub wspomagania prowadzenia.

Nowa struktura gamy przedstawia się teraz jak pokazano poniżej (z kilkoma przykładami wyposażenia):

•             Active Pack  Active + mirror screen / elektrycznie składane lusterka / światła przeciwmgielne

•             Allure Pack  Allure + bezkluczykowy dostęp / adaptacyjny tempomat,

•             GT Pack  GT + 18-calowe aluminiowe felgi / aluminiowe szyny do mocowania bagażu w wersji SW.

Możliwość podłączenia smartfona do samochodu jest priorytetem dla wielu klientów. PEUGEOT 308 jest wyposażony w funkcję Mirror Screen, która umożliwia wyświetlenie zawartości ekranu smartfona na ekranie dotykowym samochodu. Ta oferta jest kompatybilna z protokołami Android Auto™ i Apple Carplay™.System nawigacji 3D posiada funkcję rozpoznawania poleceń głosowych. Połączony z TomTom® Traffic umożliwia optymalizację tras przejazdu w zależności od natężenia ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Otrzymywanie informacji o strefach niebezpiecznych jest dostępne w ramach rocznego abonamentu.

 

Nieodłącznym elementem przyjemności z jazdy, którą zapewnia marka jest PEUGEOT i-Cockpit®. PEUGEOT 308 jest wyposażony w jego cyfrową wersję. Składa się ona między innymi z 10-calowego cyfrowego panelu o wysokiej rozdzielczości. Ten zestaw przyrządów zawiera najnowsze osiągnięcia w zakresie projektowania graficznego, przejęte z ostatnich modeli: PEUGEOT 208 i PEUGEOT 2008. Dotykowy ekran centralny ma błyszczące wykończenie, na wzór smartfonów najnowszej generacji.

Ceny w Polskich salonach zaczynają się od 79100zł

Dane techniczne