Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Jeślu kochasz klasyki, a chcesz być eco to Volvo przychodzi z pomocą. Modele takie jak Volvo P1800, P220 Amazon, P164 to znane wszystkim kultowe samochody, które od lat 60. przyciągały wzrok zazdrosnych kierowców aut innych producentów, teraz otrzymały drugą szansę aby jeszcze raz zaistnieć w motoryzacyjnym świecie.

Prezes firmy – Hakan Samuelsson często podkreśla, że przyszłość Volvo jest elektryczna, tym razem szokuje wszystkich wprowadzając na rynek 3 modele bazujące na klasycznym nadwoziu, ale z elektrycznym sercem. Do kolekcji elektrycznego portfolio Volvo dołączą kultowe auta, które spełnią różne potrzeby użytkowników.

 

P1800

Sportowe auto z włoską nutką dekadencji P1800, znane z serialu Święty. To samochód, który rozkochał w sobie Rogera Moore’a, znanego z roli Jamesa Bonda. W wersji P1800 ES nazywane przez złośliwców „trumną Śpiącej Królewny”, ze względu na charakterystyczny przeszklony tył.

 

P220

Samochód wielkości warszawskiej kawalerki, P220 Amazon, którego projekt inspirowany był amerykańskimi samochodami wersji kombi z lat 50, pomieści całą rodzinę wraz z psem, w ramach wyjazdu urlopowego nad morze.

 

P164

Prestiżowe P164, to auto dla biznesmenów z klasą. Charakterystyczna stylistyka i luksusowe wnętrze dodadzą pewności siebie przy zawieraniu wszelkich lukratywnych kontraktów.

Te klasyczne auta, znane nie tylko z telewizyjnych seriali, zostaną „odkurzone” i zyskają nowe wnętrze, na podobnej zasadzie jak powstało niedawno debiutujące Volvo XC40 Recharge. Jako modele BEV (Battery Electric Vehicle) otrzymają układ napędowy Polestar, który osiąga moc 300 kW (408 KM) i 600 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km/h potrwa około pięć sekund. Silniki elektryczne będą dwa, po jednym na oś. Póki co cena oraz data wprowadzenia na rynek elektrycznych klasyków nie są znane.