Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Już w tą sobotę (11.05 – 12.05.2019) rozpoczynają się targi Warsaw Oldtimer Show. Pasjonatom motoryzacji nie trzeba o tym przypominać, bo czas i miejsce od dawna mają wpisane w swój kalendarz. Ponad tysiąc pojazdów, które tworzą historię, to trzeba koniecznie zobaczyć. Wśród nich jest Mercedes 300 SC, dzięki któremu marka powróciła do grona samochodów luksusowych. Będzie też okazja zobaczyć Citroena Rosalie 10 CV – wyjątkowe auto, który często towarzyszy zakochanym w dniu ślubu oraz Maserati Ghibli 4.7 Coupe – w latach 60. doczekało się miana „najbardziej eleganckiego auta świata". W sam raz na majówkę sprawdzi się Peugeot 601 Roadster – od lat 30. podbija serca miłośników motoryzacji. W podróż do lat 30. zabierze nas Steyr 120 – auto oficerów i dowódców podczas drugiej wojny światowej, które potrafiło pokonywać ekstremalne wzniesienia ponad 30%. –Prawdziwą gratką będzie unikatowy model American LaFrance, który pracował w nowojorskiej straży pożarnej – mówi Kamil Gwadera. – To jedna z zaledwie 19 sztuk tego modelu, odrestaurowana przez specjalistów z Będzina.

 

Zabytkowe motocykle, akcesoria, części i odzież – to wszystko czeka na kolekcjonerów, pasjonatów i wystawców na OldtimerbazaR. Impreza cieszy się ogromną popularnością od kilkunastu lat. To miejsce, gdzie można zdobyć poszukiwane modele, militaria, a także podziwiać pojazdy wojskowe. 

W Strefie Militarnej zagoszczą pojazdy, którym nie straszne błota, rzeki i góry. Wśród modeli, które warto zobaczyć, jest legendarny wszędołaz Volvo BV 202, flagowy pojazd Wojska Polskiego, czyli Star 266 z zabudową specjalistyczną, a do tego radziecki BRDM 2RS – opancerzony pojazd rozpoznania. Odwiedzający zobaczą też m.in. amerykańskie lekkie ciężarówki Dodge WC 53, które wykorzystywano jako pojazdy sanitarne podczas drugiej wojny światowej. – Fani militariów powinni też zwrócić uwagę na radziecki samochód terenowy GAZ-69 – zaznacza Kamil Gwadera. – Nie zabraknie też modeli, które wojsko wykorzystuje do tej pory – wśród nich Hummer H1 czy Land Rover Defender – dodaje.

Szykuje się również nie lada gratka dla miłośników legendarnych modeli autobusów i ciągników. W tym roku warszawski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprezentuje m.in.: Chaussona AH48, który po wojnie był pierwszym nowoczesnym autobusem w Polsce oraz kultowego „ogórka", Jelcza 272 MEX.

Podczas poprzednich edycji targów również nie brakowało unikatowych modeli. Uczestnicy mieli okazję podziwiać na własne oczy: Ferrari 250 GTE, Bentley Mark VI, Mercedes-Benz 600, Ford Model T, BMW 3.0 CS, Feerari Testarossa, Porsche 911 Turbo i wiele innych.

Targi Warsaw Oldtimer Show startują już w dniach 11-12 maja w Ptak Warsaw Expo.

Byliśmy w tamtym roku, będziemy i w tym.

Ralacja z :

Warsaw Oldtimer Show 2018

Warsaw Oldtimer Show 2017

Warsaw Oldtimer Show 2016