Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

MINI Clubman przechodzi kuracje odmładzającą. Ten stylowy samochód kompaktowy klasy premium z odświeżoną stylistyką łączy indywidualny charakter z najnowszą technologią.

Komfort jazdy, przestrzeń i adaptacyjność to najważniejsze cechy nowego MINI Clubman. Cztery drzwi boczne i pięć miejsc oraz uniwersalny bagażnik z podwójnymi tylnymi drzwiami zapewniają wysoką funkcjonalność i umożliwiają charakterystyczne dla MINI kreatywne wykorzystanie przestrzeni. Pionowo dzielone tylne drzwi składające się z dwóch otwieranych na boki skrzydeł sprawiają, że jest to jedyny model w segmencie kompaktowym oferujący sześcioro drzwi oraz wyjątkową wszechstronność dzięki możliwości powiększenia bagażnika z 360 do 1250 l.

Indywidualnej koncepcji nadwozia towarzyszą charakterystyczne elementy stylistyczne marki. Z przodu jest to mocno wysklepiona maska silnika, okrągłe reflektory otoczone standardowo chromowaną ramką (opcjonalnie Piano Black), oraz sześciokątny kształt atrapy chłodnicy. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem nowego MINI Clubman jest nowy grill atrapy chłodnicy, który teraz rozciąga się na cały zderzak. Mocno wymodelowane kontury i nowa struktura wlotu powietrza nadają przodowi niezwykle charakterystyczny wygląd. Grill atrapy chłodnicy otacza wąska, wykonana jako jeden element ramka. Wlot powietrza jest podzielony przez sześć czarnych, poziomych listew, które opcjonalnie oferowane są w wersji chromowanej.

Cechy szczególne przodu modeli MINI Cooper S Clubman i MINI Cooper SD Clubman to grill o wzorze plastra miodu zamiast poziomych listew, indywidualne chromowane listwy we wlotach powietrza oraz chromowany emblemat z czerwonym „S” pośrodku. Charakterystyczny wygląd przodu nowego MINI Clubman to również zasługa okrągłych reflektorów w nowej stylistyce. Standardowe reflektory halogenowe są teraz większe i mają w środku czarny klosz. Światła dzienne są zintegrowane ze światłami postojowymi w dolnej części przedniego zderzaka. Nowy wygląd mają równiej opcjonalne reflektory diodowe. Nowa stylistyka obejmuje moduły diodowe dla świateł mijania i drogowych, które mają teraz większą jasność, oraz klosz również w kolorze czarnym. Biały pierścień dookoła reflektorów służy zarówno jako światło dzienne i światło zakrętowe.

 W ofercie lakierów dostępne będą teraz trzy nowe warianty. Nowe MINI Clubman oferowane będzie w kolorze Indian Summer Red metallic, British Racing Green metallic i MINI Yours Enigmatic Black metallic. W kontraście do koloru karoserii, dach i lusterka zewnętrzne można zamówić w kolorze czarnym, białym lub srebrnym.

Nowoczesna oferta silników oraz wysokiej klasy układ jezdny w nowym MINI Clubman gwarantują typową dla tej marki zwinną jazdę. Do wyboru są trzy silniki benzynowe* i trzy wysokoprężne* o mocy od 75 kW/102 KM do 141 kW/192 KM (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,5 – 4,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 147 – 105 g/km). Na życzenie w połączeniu z najmocniejszymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi oferowany jest też napęd na cztery koła ALL4. Asortyment modeli uzupełni w późniejszym czasie nowa edycja wybitnie sportowego MINI John Cooper Works Clubman.