Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Formentor to koncepcyjny samochód który ma uczcić pierwsze urodziny marki CUPRA. 

CUPRA już w pierwszym roku od debiutu jako oddzielna marka na rynku pokazała swój potencjał, notując 40-procentowy wzrost sprzedaży z wolumenem 14 400 dostarczonych samochodów  w 2018 roku. Ambitne plany podwojenia tego wyniku w kolejnych latach mają szanse być zrealizowane dzięki premierze nowego modelu – CUPRA Formentor. Z przyciągającym uwagę designem, który oczarowuje kierowcę i pasażerów, najnowszymi technologiami oraz układem napędowym zapewniającym niezwykłe możliwości, Formentor jest dla marki skokiem w przyszłość. Nowy pojazd łączy osiągi samochodu sportowego z zaletami SUV-ów. Linia nadwozia jest poprowadzona tak, by wywołać emocje i wyeksponować wyjątkowość pojazdu. Obniżone zawieszenie nawiązuje do sportowego rodowodu marki, a wyraźnie zaznaczony tył oraz wydłużona maska nadają mu dynamicznych proporcji. W przeciwieństwie do surowego i mocnego wykończenia tradycyjnych SUV-ów, konstrukcja modelu Formentor jest bardziej subtelna, co podkreśla jego jakość wykonania.

Ekspresyjna stylistyka modelu Formentor z zewnątrz koresponduje z wysoką jakością wnętrza. Kabina pojazdu jest nowoczesna i oddaje sportowy rodowód marki. O wysokiej klasie pojazdu stanowią również podświetlane drzwi, kierownica z logo CUPRA oraz skórzane fotele kubełkowe. Deska rozdzielcza sprawia wrażenie, jakby unosiła się w powietrzu. Tworzy jedną poziomą linię od drzwi kierowcy do drzwi pasażera, co sprawia, że wnętrze samochodu jest bardziej wyraziste. Zastosowanie ciemnego chromu i czarnych, połyskujących elementów wykończeniowych nadaje kabinie eleganckiego charakteru. Z kolei zbudowane z wykorzystaniem włókna węglowego skórzane fotele zapewniają poczucie lekkości, a ich niskie położenie pozwala w pełni poczuć wrażenia z dynamicznej i bezpiecznej jazdy. 

Cyfrowy kokpit zapewniający kierowcy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji jest zintegrowany z 10-calowym, panoramicznym systemem nawigacji, który zapewnia również łączność wszystkim pasażerom.

Do napędu Formentora wykorzystano jeden z najbardziej zaawansowanych systemów napędowych, by w zrównoważony sposób uzyskiwać osiągi, z jakich znana jest marka CUPRA. Łączy wysoką wydajność hybrydowego silnika plug-in z mocą  i wysokim momentem obrotowym silników elektrycznych. Całkowita moc silnika to 180 kW/240 KM i jest dostarczana wprost do kół dzięki dwusprzęgłowej skrzyni DSG. Inteligentny system zawieszenia DCC oraz blokada mechanizmu różnicowego sprawiają, że bez względu na warunki jazdy i styl kierującego samochód prowadzi się perfekcyjnie. Co więcej, połączenie energii elektrycznej i tej pochodzącej ze spalania pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i znacznie zredukować emisję dwutlenku węgla. Dzięki zintegrowanej baterii Formentor może pracować  w trybie elektrycznym nawet do 50 km (wg. cyklu WLTP).

CUPRA Formentor zadebiutuje na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie.