Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Milion sprzedanych egzemplarzy i 30 lat produkcji, to liczby którymi nie każda marka może się pochwalić.. Taki sukces osiągnęła Mazda MX-5. Z tej okazji przygotowano specjalną edycję tego odelu która została zaprezentowana na targach Chicago Auto Show.

Mazdę MX-5 30th Anniversary Edition poznamy po kolorze Racing Orange. Dodatkiem do koloru nadwozia Racing Orange w edycji limitowanej MX-5 są felgi aluminiowe (Rays ZE40 RS30) zaprojektowane wyłącznie dla MX-5 przy współpracy z Rays Co., Ltd oraz plakietka z okazji 30-lecia modelu z seryjnym numerem edycji limitowanej. Na świecie do sprzedaży trafi tylko 3 tys. takich egzemplarzy, w wersji z miękkim (Soft Top), jak i sztywnym dachem (RF).

Zaprezentowana po raz pierwszy podczas Chicago Auto Show w 1989 roku, MX-5 odniosła natychmiastowy sukces. Trzy dekady i cztery generacje później wciąż niepodzielnie dominuje na rynku roadsterów. Niezmiennie ten dwuosobowy samochód pozostaje wierny swoim pierwotnym założeniom czyli jest przystępny cenowo, ma niewielką masę i oferuje przede wszystkim pełnię radości z jazdy roadsterem. A esencja filozofii Jinba Ittai, jako poczucia jedności kierowcy z pojazdem pasuje nadal do wszystkich modeli Mazdy.

Cechy wyróżniające limitowaną serię MX-5 30TH ANNIVERSARY EDITION:

-              Kolor nadwozia Racing Orange 

-              Promieniście profilowane felgi z kutego aluminium (Rays ZE40 RS30)

-              Plakietka okolicznościowa z okazji 30-lecia modelu (z numerem seryjnym)

-              Pomarańczowe zaciski hamulcowe, pomarańczowe akcenty kolorystyczne na fotelach, tapicerce drzwi bocznych, tablicy wskaźników i lewarku zmiany biegów

-              Fotele Recaro 

-              Amortyzatory Bilstein (tylko w modelach z ręczną skrzynią biegów)

-              Zaciski hamulcowe Brembo na przednich kołach (w kolorze pomarańczowym)

-              Zaciski hamulcowe Nissin na tylnych kołach (w kolorze pomarańczowym)

-              System nagłośnienia Bose® (AudioPilot™2) z 9 głośnikami

-              Apple CarPlay® oraz Android Auto™ (na wybranych rynkach)