Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

KINTO to nowatorska oferta Lexusa i Toyoty dla klientów wynajmujących samochód. 

W Japonii zostanie uruchomiony innowacyjny serwis KINTO SELECT – wynajem długoterminowy samochodów przez aplikację na telefon. Wystarczy jeden miesięczny abonament w ramach umowy na trzy lata, by móc dowolnie korzystać z sześciu modeli Lexusa. Na początku zostanie przeprowadzony program pilotażowy, ograniczony swoim zasięgiem do metropolii tokijskiej. Latem serwis zostanie rozszerzony na cały kraj.

Oferta KINTO SELECT obejmie początkowo sześć modeli hybrydowych Lexusa – limuzynę ES 300h, sedana IS 300h, coupe RC 300h, crossovera UX 250h, średniej wielkości SUV-a NX 300h oraz dużego SUV-a RX 450h. Gama dostępnych modeli będzie modyfikowana co pół roku. Wystarczy zarejestrować się przez stronę internetową lub u autoryzowanego dealera Lexusa i korzystać z serwisu przez aplikację mobilną, by móc swobodnie dobierać luksusowy samochód do sytuacji, bieżącej potrzeby lub zachcianki. Miesięczny koszt usługi to 194 400 jenów (6 600 zł).

Dla klientów Toyoty dedykowana będzie usługa KINTO ONE. Serwis ten umożliwi korzystanie z jednego samochodu Toyoty przez trzy lata – korzyścią w stosunku do szeroko znanego wynajmu długoterminowego, takiego jak działający w Polsce Leasing SmartPlan, jest uproszczenie procedury – formalności ograniczają się do rejestracji do systemu na stronie lub u dealera Toyoty, a następnie wszystkie sprawy związane z samochodem załatwia się przez aplikację.

W KINTO ONE początkowo będzie dostępnych pięć modeli Toyoty – średniej wielkości liftback Prius, kompaktowy hatchback Corolla Sport, minivany Alphard i Vellfire oraz limuzyna segmentu E, Toyota Crown. Liczba dostępnych modeli będzie stopniowo zwiększana, począwszy od jesieni tego roku. Wdrażanie KINTO ONE również rozpocznie się od etapu pilotażowego ograniczonego do Tokio, a ogólnokrajowy serwis będzie dostępny latem. Miesięczny koszt usługi rozpoczyna się od niecałych 50 000 jenów (około 1 700 zł) za Toyotę Prius.

W obu programach KINTO ONE i KINTO SELECT użytkownik płaci jedną stałą opłatę miesięczną, która zawiera finansowanie samochodu, ubezpieczenie, podatek samochodowy i opłatę rejestracyjną oraz koszty utrzymania. Użytkownicy będą mogli zdobywać punkty za bezpieczną i ekologiczną jazdę i wymieniać je na nagrody.

Operatorem serwisów ONE i SELECT jest firma KINTO, powołana w styczniu przez Toyotę. Fundatorami spółki są Toyota Financial Services (66,6% udziałów) i Sumitomo Mitsui Auto Service Company, Ltd. należąca do Sumitomo Corporation Group (33,4% udziałów).