Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach był miejscem prezentacji trzech modeli Volkswagena w zabudowie militarnej – Amaroka z pojedynczą kabiną, Amaroka z podwójną kabiną i Craftera.  Wszystkie modele polakierowane są fabrycznie, specjalistycznym kolorem militarnym zielonym. Poprzez dostosowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb poszczególnych jednostek sił zbrojnych marka Volkswagen Samochody Użytkowe może zapewnić mobilność różnorodnym formacjom wojskowym.

Amarok w zabudowie militarnej jest wyposażony w silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM, automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła 4MOTION. 6-miejscowy Amarok z pojedynczą kabiną ma zamontowane na skrzyni ładunkowej 4 dodatkowe, składane i obrotowe siedzenia zintegrowane z pasami bezpieczeństwa. Ponadto samochód ma wzmocnione zawieszenie oraz jest przygotowany do montażu systemów łączności i do instalacji urządzeń uprzywilejowania w ruchu. W taki sam silnik, ale współpracujący z 6-biegową przekładnią mechaniczną jest wyposażony 4-miejscowy Amarok z podwójną kabiną. Oprócz wzmocnionego zawieszenia auto ma również orurowanie przedniego zderzaka, a napęd na cztery koła jest realizowany za pomocą dołączanego napędu z reduktorem.

 

Dwulitrowa jednostka napędowa TDI, o mocy 177 KM napędza prezentowanego Craftera. 5 miejscowy furgon ma 3-osobową ławkę w drugim rzędzie siedzeń, szczelnie oddzieloną kabinę od przedziału ładunkowego, podwyższone przednie zawieszenie i orurowanie przedniego zderzaka. Stały napęd na cztery koła z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego jest przenoszony za pośrednictwem 6biegowej przekładni mechanicznej. Pod podwoziem zamontowano osłonę silnika, a progi samochodu zostały dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami. Tak, w pełni przygotowany pojazd uzyskał kategorię terenową - N1G.