Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

XV Edycja Ogólnopolskiej Terenowej Integracji "Dla Choinki" już za nami.  Offroadowe imprezy mają swój specyficzny charakter, a integracja jest niemal wpisana w ich formułę. Przecież pomoc innych uczestników często jest konieczna, aby ukończyć imprezę. Terenowa Integracja „Dla Choinki” jest jednak wyjątkowym wydarzeniem, gdzie uczestnictwo to coś więcej niż tylko zabawa.  Celem tego spotkania jest zebranie jak największych środków, które zostaną przeznaczone na świąteczną pomoc dla domów dziecka i domów samotnej matki. Jak widać po frekwencji, szlachetna akcja po raz kolejny przyciągnęła  miłośników bezdroży. Chętnych było więcej, tak że limit 120 załóg został wyczerpany i trzeba było stworzyć dodatkową listę. Nadmiar chętnych to nie jedyny problem z którym musieli zmierzyć się organizatorzy. Pomimo, że rywalizacja nie jest tu priorytetem, to przygotowanie trasy jest niezwykle istotne. Nawet trudniejsze niż zwykle, bo trzeba je tak wytyczyć, aby wszyscy mogli przejechać bez większych strat, a odcinki specjalne zróżnicować tak żeby każdy znalazł coś dla siebie.

 

Jubileuszowa edycja Integracji po kilku latach przerwy powróciła w okolice Serocka. Miejsce doskonałe, raz że blisko Warszawy i dobry dojazd, świetna baza na wieczorną integrację i co ważne warunki terenowe umożliwiające organizacje prób sprawnościowych. Duży plus za dość krótkie dojazdy poszczególnych miejsc próby. Dzień krótki, a i siły na wieczór warto było zostawić.   

 

Interesujący roadbook, fotopunkty ( bez punktów karnych i innych konsekwencji), odcinki specjalne to tylko część atrakcji które wpłynęły na dobrą ocenę imprezy. Pogoda też dołożyła swoje pięć groszy i zadbała o to, aby miłośnicy błotnych kąpieli nie mogli narzekać. Wieczorna część to integralny nie mniej ważny element tego spotkania.  Cel został osiągnięty i kolejny raz środowisko 4x4 pokazało, że potrafi jednoczyć się nie tylko na trasie, bawimy się i pomagamy.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Pastor