Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Legendarna marka Alpine wraca jako A 110 Première Edition.

W dwuosobowym coupé z centralnie umieszczonym z tyłu silnikiem zastosowano aluminiową konstrukcję dla maksymalnego zmniejszenia masy oraz zaawansowane zawieszenie dwuwahaczowe. Turbodoładowany czterocylindrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem o pojemności 1,8 litra, w którym Alpine zmieniło układ dolotowy, wydech i system turbo oraz ustawienia pracy, osiąga maksymalną moc 252 KM przy 6000 obr./min oraz moment obrotowy 320 Nm już od 2000 obr./min.

 

Doskonały współczynnik mocy do masy (1 KM/4,37 kg) i funkcja launch control umożliwiają rozpędzenie A110 od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Lekka konstrukcja zapewnia doskonałą sprawność energetyczną (6,1 l/100 km w cyklu mieszanym) i niską emisję CO2 (138 g/km).

 

Jak wszystkie Alpine ma napęd na tylne koła. Model został zaprojektowany i jest produkowany we Francji.

 

Podwozie i nadwozie wykonane z aluminium sprawiają, że A110 jest bardzo stabilne i zwrotne. Kompaktowe aluminiowe nadwozie, łączone za pomocą klejenia i nitowania, pozwoliło na ograniczenie masy pojazdu. Wykazuje też doskonałą równowagę pomiędzy wytrzymałością, masą i jakością wykonania. Ważące zaledwie 1080 kg wraz z płynami (masa pojazdu gotowego do jazdy).

 

Dla ograniczenia masy pojazdu wykorzystano także aluminium do elementów podwieszonych, ultralekkie fotele kubełkowe Sabelt ważące zaledwie 13,1 kg oraz po raz pierwszy na świecie hamulce Brembo z wbudowanym siłownikiem hamulca postojowego, dzięki czemu udało się zaoszczędzić 2,5 kg.

 

Przyjemność z jazdy jest na pierwszym miejscu, przed prędkością czy mocą silnika.

 

Dla sportowego coupe A110 z centralnie zamontowanym z tyłu silnikiem, perfekcyjny rozkład masy w proporcjach 44:56 osiągnięto poprzez umieszczenie zbiornika paliwa bezpośrednio za przednią osią.

 

Bagażnik przedni o pojemności 96 litrów pomieści dwie kabinowe walizki podręczne ułożone obok siebie, a w 100-litrowym bagażniku tylnym zmieszczą się dwa integralne kaski i torba weekendowa.

 

Edycja limitowana nowego A110 Première Edition w liczbie 1955 egzemplarzy to nawiązanie do roku pojawienia się modelu Alpine. Edycja została w całości zarezerwowana w ciągu pięciu dni od rozpoczęcia sprzedaży. Wkrótce model A110 ma pojawić się w seryjnej produkcji.

 

Wszystkie dostępne egzemplarze nowego modelu A110 Première Edition w cenie 58 500 euro zostały już zarezerwowane. Cena na rynku polskim wynosi 256 000 PLN