Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

6 generacja Toyoty Hiace debiutuje na rynku. Model ten sprzedawany jest w Japonii, Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej.  Nowy Hiace to nowoczesny bus, który może pomieścić 17 osób. Występuje w dwóch odmianach nadwozia – standardowej o długości 5 265 mm i wysokości 1 990 mm oraz większej, o długości 5 915 mm oraz wysokości aż 2 280 mm. Wersje wyposażenia zostały dostosowane do różnych zastosowań, w linii Commuter do transportu pracowników i użytku prywatnego oraz linię Tourism, która oferuje specjalne elementy wyposażenia i funkcje podnoszące komfort turystów. W odmianie Van została zwiększona przestrzeń bagażowa, w której wygodnie można przewozić palety. Gama napędów obejmuje silnik Diesla 2,8 l o symbolu 1GD oraz benzynowy, 3,5-litrowy oznaczony 7GR.

Nowy Hiace został zbudowany na platformie zmodernizowanej według zasad architektury TNGA, takich jak wysoka sztywność nadwozia uzyskana poprzez zastosowanie konstrukcji pierścieniowej. Nowa platforma pozwoliła poprawić komfort podróży i bezpieczeństwo. Pod względem bezpieczeństwa model spełnia wymagania testów Euro NCAP. W jego wyposażeniu znajduje się m.in. wspomaganie ruszania pod górę, system kontroli stabilności pojazdu, światła do jazdy dziennej LED i światła przeciwmgielne, a na wybranych rynkach jest oferowany z pakietem systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Pierwsza generacja Hiace zadebiutowała w 1967 roku i od tamtej pory van stał się jednym z globalnych modeli Toyoty. W ciągu ponad 50 lat sprzedano 6,24 miliona egzemplarzy w 150 krajach.

Toyota Hiace była oferowana w Polsce od 1992 roku, później jednak zastąpił ją model PROACE, który w 2013 roku został wprowadzony na europejski rynek.