Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Toyota Proace występuje w dwóch wersjach: Verso i Furgon. Pierwsza z nich przystosowana jest do przewozu osób. Auto w wersji Kombi może zabrać na pokład od 8 do 9 osób. Tak samo jest w odmianie Business. Odmiana Family oferuje miejsce dla ósemki podróżników, a wersja VIP występuje w dwóch wariantach: sześcio- i siedmiomiejscowym. Co ważne, auto w wersji VIP posiada ustawienia środkowych siedzeń odwrotnie do kierunku jazdy i przesuwany na szynach w podłodze stolik, dzięki któremu w komfortowych warunkach może pracować czwórka lub piątka osób.

To od klienta zależy, jak będzie prezentowało się wnętrze samochodu. Do wyboru mamy trzy tapicerki materiałowe i jedną skórzaną. W każdym egzemplarzu znajdziemy zaś praktyczne rozwiązania. Na ciasnych parkingach docenimy automatycznie przesuwane drzwi, które pozwolą podróżnym wygodnie i bezpiecznie zająć miejsce w samochodzie lub opuścić pojazd. Można otworzyć je za pomocą przycisku na desce rozdzielczej. Istotnym parametrem jest również wysokość – od 1890 do 1905 mm – pozwalająca na wjazd do większości podziemnych parkingów. Proace w wersjach Family i VIP standardowo jest wyposażona w niezależnie otwierane okno w klapie przedziału bagażowego. Samochód można też wyposażyć w – nie spotykany przedtem w tej klasie pojazdów – przezierny wyświetlacz (HUD) na przedniej szybie, który pozwala kierowcy korzystać z funkcji komputera pokładowego bez odrywania wzroku od jezdni. Opcjonalny w wersjach Business i Family oraz standardowy w odmianie VIP system multimedialny PRO-Touch dysponuje 7-calowym, dotykowym ekranem.

Proace występuje w wersji Furgon z zabudowaną tylną częścią i z przeszkloną kabiną, a także z przeszkleniem w drugim rzędzie siedzeń i zabudową okien za nim. Jest też platforma bez żadnej zabudowy za szoferką. Różne są również wielkości samochodu. Odmiana Compact charakteryzuje się długością wynoszącą zaledwie 4,6 m. Maksymalna długość użytkowa podłogi z opcją Smart Cargo wynosi przy tym 3,3 m, a pojemność użytkowa może sięgnąć 5,1 m sześciennego. Proace Medium o długości 4,96 m oferuje do 5,8 m sześciennego pojemności użytkowej, a wersja Long mierząca 5,3 m długości ma maksymalnie 6,6 m sześciennego przestrzeni użytkowej.

Na pokładzie Toyoty znajdziemy sprytne rozwiązania, które ułatwiają codzienną pracę. Już w wersji z trzema siedzeniami oparcie środkowego fotela można złożyć, zyskując w ten sposób podłokietnik z organizerem, który będzie namiastką biura podczas podróży. Podnoszone siedzisko fotela pasażera pozwala na przewożenie dodatkowych paczek czy narzędzi. Jeśli potrzebujemy mniej miejsca, przestrzeń pod fotelem można wykorzystać jako schowek. Nie będzie również problemu z przewożeniem bardzo długich przedmiotów. Przegroda przedziału bagażowego ma otwierany fragment za przednim fotelem pasażera. Po skorzystaniu z tej możliwości i uniesieniu siedziska fotela pasażera zyskujemy dodatkowe 116 cm, które możemy wykorzystać do przewiezienia np. desek lub rur.

Proace to samochód dla osób, które dużo podróżują, dlatego do wyboru mamy silniki Diesla o pojemności 1,5 l, 1,6 l oraz 2,0 l. W wersji Verso silnik 1,5 l występuje w odmianie o mocy 102 lub 120 KM, a motor 2,0 l może dysponować mocą 150 lub 177 KM. Większy wybór mamy w przypadku Furgonu. Silnik 1,6 l występuje w odmianach o mocy 95 i 115 KM, a dwulitrowa jednostka ma aż trzy warianty mocy: 122, 150 i 177 KM.  

Samochód można wyposażyć w system bezpieczeństwa Toyota Safety Sense.