Auto w Pracy

Slideshow Image

"Nie daj się przekręcić" - na rynku pojazdów używanych, to hasło na wagę złota, a dokładnie na wagę złotych czyli naszych pieniędzy. Rocznie do Polski sprowadza się 600 tysięcy pojazdów, które trafiają na rynek wtórny w bardzo atrakcyjnych cenach. To, że cena jest konkurencyjna do oferty dealerskiej nie dziwi. Przecież samochód najwięcej traci na wartości  w pierwszym roku, ale  czemu jest niższa od cen na rynku z którego został sprowadzony?  To powinno już zapalić przynajmniej żółte światło ostrzegawcze, chyba że wierzymy w niezwykłe zdolności do negocjacji naszych handlowców i  "Niemca który płakał gdy sprzedawał".  Rozwiązanie tej zagadki jest proste, znaczna część (szacunki mówią o minimum 50 %)  to samochody po przejściach i mocno wyeksploatowane.  Cofnięty licznik to niemal norma. Czy możemy się przed tym bronić? Nie tylko możemy, ale nawet musimy.

"Bez kręcenia" to właśnie jedna z form naszej obrony. Czy kupując samochód mamy świadomość, że według  unijnych przepisów dla każdego pojazdu, który przechodzi badanie techniczne w którymś z
krajów członkowskich, po wykonanym przeglądzie powinien zostać wydany certyfikat lub
zaświadczenie, w którym znajdzie się informacja o jego przebiegu ? Wystarczy przed transakcją domagać się takiego dokumentu. Wzory takich certyfikatów można znaleźć na stronie akcji społecznej "bezkrecenia.pl"

Sytuacja gdzie władza zostawia obywateli na pastwę oszustów wymusza tworzenie form samoobrony. Dlatego też powstało Forum Rynku Pojazdów. Do Forum może przystąpić każdy kto zgadza się z aby ten niecny proceder w Polsce wreszcie wykorzenić.

Główne cele działania:

1. Wpływać na władze ustawodawczą ( Sejm i Senat ) aby stanowiła dobre prawo chroniące swoich obywateli przed oszustwami na rynku samochodów używanych.

2. Wpływać na władze wykonawczą ( Rząd i jego agendy ) oraz Samorządową ( Starostwa Powiatowe ) aby egzekwowało stanowione prawo chroniąc w ten sposób przed oszustwami na rynku samochodów używanych.

3. Uświadamiać i informować potencjalnym klientom jakie prawa w praktyce im przysługują . Edukować i pokazywać jak się zabezpieczyć w praktyczny sposób przed oszustwami na rynku samochodów używanych.

4. Pokazywać i piętnować wszystkie złe zjawiska jakie na tym rynku panują . Dać możliwość zgłaszania naruszeń i oszustw aby stanowiły przestrogę dla innych kupujących.

Zachęcamy do udziału w akcji  „ NIE DAJ SIĘ PRZEKRĘCIĆ” szczegóły na www.bezkrecenia.pll oraz na profilu www.facebook.com/bezkrecenia