Auto w Pracy

Slideshow Image

Świat motoryzacji to często zaskakujące, nowatorskie projekty, które nigdy nie trafią do produkcji. Zdarza się także, że pomysły materializują się w limitowanych edycjach. Jednym z takich projektów jest limitowana wersja  Mazdy 121 „Goldy”. Samochodzik jest owocem współpracy Mazdy z firmą Haribo, produkującą żelki w kształcie misiów.

Powstało 1000 egzemplarzy tego wyjątkowego samochodu. Motyw przewodni samochodów opierał się na słynnych żelkach Haribo w kształcie misiów, dlatego zostały one pomalowane na jasny, „złotożółty” kolor. „Goldy” posiadały specjalne wyposażenie, stworzone przez Hofele Design - firmę znaną z tuningu luksusowych niemieckich samochodów, tym kierownicę Momo ze złotym misiem Haribo na piaście, tylną szybę z przyciemnieniem z kolorowym wzorem gumowego misia i zestaw kołpaków na koła oczywiście z misiem Haribo. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy egzemplarz Goldy był wyposażony w aż 100 torebek żelków Haribo Gold Bears oraz dużego, pluszowego misia.

Wersja Goldy była modelem z miękkim, odsuwanym dachem, który pozwalał kierowcom wygrzewać się w słońcu w ciepłe dni. Podstawowa edycja Mazdy 121 była również dostępna z twardym dachem. Model został wprowadzony na rynek w 1991 roku, a na rodzimym rynku japońskim był znany jako Autozam Revue.

Zarówno „Goldy”, jak i standardowa wersja modelu były wyposażone w czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,3 litra, generujący 53 kW/72 KM, co pozwalało osiągnąć prędkość maksymalną 155 km/h i przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 11,4 s.